Świętuj Dzień Polskiej Muzyki z biletyna.pl i uzyskaj 15% rabatu na wybrane wydarzenia

*Promocja trwa w dniach 26.09-01.10.2023 na wybrane wydarzenia

koncert

Pod strzechą - poezja śpiewana najwyższego gatunku!

koncert

Pod strzechą - poezja śpiewana najwyższego gatunku!

Pod strzechą - poezja śpiewana najwyższego gatunku! - koncert

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Grupa „POD STRZECHĄ” w składzie: B. Koptas, M. Mosionek, W. Koptas, A. Stępień, A. Fierzbik w autorskich utworach dzieli się refleksjami nad życiem. Zespół od lat 80’ pobudza wyjątkowy klimat recitalu poprzez ciepłe wokale sióstr Beaty i Moniki uzupełniając charakterystyczne brzmienia gitar. Koncert promuje najnowszą płytę zespołu „Drogowskazy”, uzupełniając program koncertu o najnowsze utwory. Po koncercie razem z naszymi gośćmi zaśpiewamy ile dusza zagra!

Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr”, ul. Parkowa 1 „Kawiarnia Artystyczna”.

Ceny biletów:

  • 29 zł w przedsprzedaży,
  • 35 zł w dniu koncertu

BILETY DO KUPIENIA:

O historii zespołu:
Zespół powstał w 1985 roku, po rozpadzie harcerskiej grupy Bra-De-Li. Pierwszy skład tworzyli: Beata Strzecha – obecnie Koptas (ex- Bra-De-Li; śpiew), Krzysztof Myszkowski (śpiew, gitara), Paweł Olszewski (śpiew, gitara). W 1986 roku na festiwalu piosenki studenckiej Bazuna, piosenka Poemat (sł. i muz. B. Strzecha) uzyskała tytuł Rajdowej Piosenki Roku. Po pewnym czasie z zespołu odeszli: Myszkowski (ze względu na obowiązki w zespole Stare Dobre Małżeństwo) i Olszewski, który wyjechał z Radomia. Przez kilka następnych lat wokalistce towarzyszyli: Monika Strzecha – obecnie Mosionek (śpiew), Robert Piekarski (śpiew, gitary) i Wojciech Koptas (gitara basowa). Większość repertuaru Pod Strzechą z tego okresu to kompozycje i teksty B. Koptas i R. Piekarskiego. Zespół pojawiał się na studenckich scenach festiwalowych (m.in. Ogólnopolska Turystyczna Giełda Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie, Bakcynalia w Lublinie, Włóczęga w Zielonej Górze, Łykend we Wrocławiu, Konkurs Piosenki przy Ogólnopolskim Studenckim Rajdzie z Piosenką w Uniejowie), zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. W 1990 roku zdobył wyróżnienie na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie (przewodniczącym jury był Jacek Kaczmarski). Pod koniec lipca 1991 roku, w Studio Manta (Tonpress) zarejestrował kasetę pt. Na kredyt. Gościnnie w sesji udział wzięli: Krzysztof Myszkowski i Roman Ziobro ze Starego Dobrego Małżeństwa oraz Marek Królikowski (instrumenty klawiszowe i perkusyjne). Większość piosenek z tego wydawnictwa zyskało miano przebojów.

W 1993 roku ukazała się nagrana w domowym studiu Wojciecha Czemplika w Ostrowie Wielkopolskim druga kaseta Pod Strzechą, zatytułowana Od poniedziałku, wydana przez Dalmafon. Piosenka tytułowa do dnia dzisiejszego gości na antenach radiowych. Przez kolejnych kilka lat zespół występował sporadycznie. W 2000 roku nagrał w nowo otwartym studio W. Koptasa płytę pt. Dziwna ta miłość. W 2001 "Pod Strzechą" zawiesiło działalność, występując jedynie okazjonalnie. Wtedy zespół pojawił się na festiwalu Bieszczadzkie Anioły, na Markowym Graniu w chorzowskiej Leśniczówce i na XXXIII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Żeglarskiej i Turystycznej "Rafa" w Radomiu. Beata Koptas gościnnie wzięła udział w sesjach nagraniowych płyt SDM: Makatki, Sercopisanie, Czarny blues
o czwartej nad ranem, Niebieska tancbuda, a w nagraniu albumu Memorabilia (2016) wzięli udział:
B. Koptas (śpiew), M. Mosionek (śpiew), A. Stępień (gitara), W. Koptas (gitara basowa) i R. Piekarski (gitara). Wówczas muzycy postanowili wznowić działalność zespołu w 6 osobowym składzie: B. Koptas, M. Mosionek, W. Koptas, A. Stępień, A. Fierzbik i R. Mosionek, który opuścił zespół we wrześniu 2018.

Pierwszy koncert po reaktywacji odbył się w radomskim klubie Cargo (2017), a pierwsze występy miały miejsce m.in.: na Festiwalu Danielka, na imprezie z cyklu Markowe Granie i w Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach. W maju 2018 ukazała się nowa płyta zespołu pt. Na przekór prognozom zawierająca utwory z poprzednich wydawnictw nagrane w nowych aranżacjach. Obecnie zespół stale koncertuje i pracuje nad nowym materiałem. W marcu 2021r. ukaże się kolejna płyta zespołu pt. „Drogowskazy”.

Posłuchaj: Pod Strzechą – List do B z najnowszej płyty „Drogowskazy”: https://www.youtube.com/watch?v=PoD3mbNOzJo
Sprawdź: www.amfiteatr.radom.pl
Działania są prowadzone w zgodzie ze wszystkimi zaleceniami i obostrzeniami sanitarnymi. Na naszych wydarzeniach możesz czuć się bezpiecznie.

Pod strzechą - poezja śpiewana najwyższego gatunku!
15 października, godz. 19.00

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Kup voucher na dowolne wydarzenie

Podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: Pod strzechą - poezja śpiewana najwyższego gatunku!


Jak działają recenzje?
Przepiękny koncert, wspaniała atmosfera.
Marta 20.10.2021 08:55
Pod strzechą - poezja śpiewana najwyższego gatunku!
Radom, 15.10.2021
MOK "Amfiteatr" - Kawiarnia Artystyczna
Bardzo dziękuję za piękny śpiew i nostalgiczny nastrój.Oraz bardzo się cieszę że było wspomnienie Magdy,pozdrawiam Joanna
19.10.2021 12:18
Pod strzechą - poezja śpiewana najwyższego gatunku!
Radom, 15.10.2021
MOK "Amfiteatr" - Kawiarnia Artystyczna
Super koncert. Nie wiedziałam, że Radom ma zespół w takim klimacie.
Elżbieta 16.10.2021 14:45
Pod strzechą - poezja śpiewana najwyższego gatunku!
Radom, 15.10.2021
MOK "Amfiteatr" - Kawiarnia Artystyczna
Wspaniały koncert,super klimat.
UJ 16.10.2021 08:32
Pod strzechą - poezja śpiewana najwyższego gatunku!
Radom, 15.10.2021
MOK "Amfiteatr" - Kawiarnia Artystyczna

Polecane z kategorii koncert