Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

koncert

Podróż Mozarta do Pragi

koncert

Podróż Mozarta do Pragi

Podróż Mozarta do Pragi - koncert

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Praga jako ośrodek kultury miała dla Mozarta niezwykłe znaczenie. To właśnie tam, po premierowym wykonaniu Wesela Figara, publiczność z wielkim entuzjazmem oklaskiwała jego dzieło. Wobec tego sukcesu, dwudziestodwuletni wówczas kompozytor został wkrótce poproszony o szybkie przygotowanie nowego dzieła. Zaledwie po roku Mozart wrócił do Pragi prezentując nie tylko swoją nową operę Don Giovanni, ale także symfonię którą skomponował w tak krótkim czasie z myślą o ponownym przyjeździe do stolicy Czech.
Gdy 19 stycznia 1787 roku praska publiczność owacyjnie przyjęła wykonywaną po raz pierwszy niezwykle trudną i piękną symfonię D-dur, którą to od tamtej pory po dzień dzisiejszy wszyscy nazywają Praską, poruszony Mozart powiedział: „to jeden z najszczęśliwszych dni w życiu”.

Miriam Sabba – niemiecko-marokańska sopranistka. Jej repertuar sięga od Monteverdiego (Poppea w „L’Incoronazione di Poppea”) po współczesny (Wenus w „Dafne” Benjamina Schweitzera, premiera „Longe” Thomasa Kupscha). Również na polu koncertowym czuje się bardzo dobrze, prezentując bardzo szeroki repertuar. Już podczas studiów występowała gościnne w Państwowym Teatrze Schleswig-Holstein. W latach 2008-2012 była zaangażowana jako liryczna sopranistka w Mittelsächsisches Theater Freiberg/Döbeln.

Jerzy Bojanowski
– klarnecista. W latach 1974 – 1986 uczęszczał do szkoły muzycznej w rodzinnym Zamościu, gdzie pobierał lekcje gry na fortepianie, a później na klarnecie w klasie Henryka Tomilo. W latach 1986 – 1991 studiował na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyk Chopina w Warszawie. Jeszcze w czasie studiów (1990) otrzymał propozycję objęcia stanowiska I klarnecisty solowego w Mitteldeutsche Kammerphilharmonie Schönebeck. Uczestniczył w kursach mistrzowskich m.in. u Sabine Meyer, Karla Leistera, Wenzela Fuchsa i Eddiego Danielsa. Regularnie doskonalił swoje umiejętności muzyczne i techniczne na klarnecie u profesora Gillhausa z salzburskiego Mozarteum.

Jan Michael Horstmann – niemiecki dyrygent. Tworzy różnorodne programy koncertowe w nietypowych zestawieniach, od Bacha po Brubecka, od Zelenki po Zimmermanna. Występuje również jako akompaniator pieśni i klawesynista.

REPERTUAR

W.A. Mozart - Wesele Figara – uwertura i aria hrabiny Dove sono
F. Krommer – koncert klarnetowy Es-dur
F. Schubert – der Hirt auf dem Felsen Pause
W.A. Mozart „Don Giovanni” – uwertura i aria Donny Anny "Ah, non mi dur"
W.A. Mozart – Prager Sinfonie

WYKONAWCY

Miriam Sabba – sopran
Jerzy Bojanowski – klarnet
Jan Michael Horstmann – dyrygent
Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu

Sala Orkiestry, ul. Partyzantów 2

Sprzedaż biletów w kasie Orkiestry (ul. Partyzantów 2) od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 14.30.
Sprzedaż online: biletyna.pl

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Kup voucher na dowolne wydarzenie

Podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: Podróż Mozarta do Pragi


Jak działają recenzje?
Piękny koncert. Super przeżycie artystyczne!
17.04.2023 19:19
Piękny koncert, wspaniale się słuchało, polecam :)
Edyta 15.04.2023 17:25

Polecane z kategorii koncert