koncert

Polscy Artyści Chopinowi Zagrali

koncert

Polscy Artyści Chopinowi Zagrali

Polscy Artyści Chopinowi Zagrali - Bilety na koncert

„Polscy Artyści Chopinowi Zagrali” to projekt realizowany jest przez Centrum Kultury i Sztuki Najnowszej Non-Fission oraz Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy, nawiązujący do obchodów 200. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. W ramach projektu powstało jedyne w swoim rodzaju wydawnictwo muzyczne na którym znalazły się utwory nawiązujące do twórczości wielkiego polskiego kompozytora, w czterech różnych stylach muzyki elektronicznej: idm, ambient, breakcore i eksperimental.
Finał projektu to koncert promujący wydawnictwo, który odbędzie się 7 maja 2010 w Amfiteatrze Bemowo im. Michaela Jacksona. Zagrają na nim wszyscy artyści biorący udział w projekcie. Start od godziny 16.00.

Ponadto przygotowano krótkie formy video i animacji, w oparciu o muzykę kompozytora oraz artystów biorących udział w projekcie. Podczas koncertu wykona je agnespies, jedna z czołowych przedstawicielek wizualnego „brudstylu”, której prace można było podziwiać m.in. na Era Nowe Horyzonty.
„Jednym z założeń Towarzystwa im. Fryderyka Chopina jest krzewienie twórczości naszego wielkiego kompozytora. Wasza inicjatywa pozwala wierzyć, że muzyka Fryderyka Chopina trafi również do młodzieży nie związanej z tradycją klasyczną, jak również szerokiego grona umysłów otwartych na kreację dźwięku" – mówi Michał Orzeł z Towarzystwa im. Fryderyka Chopina, jednego z patronów projektu.

„Poprzez projekt „Polscy Artyści Chopinowi Zagrali" chcemy pokazać, że twórczość Fryderyka Chopina, mimo upływu lat i panującym opiniom, jest znana artystom młodego pokolenia z kręgów sztuki niezależnej i najnowszej. Jest to jedyna w swoim rodzaju i pierwsza na świecie próba połączenia muzyki Chopina, z najbardziej zaawansowaną, nowoczesną i niezależną muzyką elektroniczną” - podkreślają unikatowość projektu Janusz Polewiak i Jakub Krzeszowski z Non-Fission.

Na początku marca oficjalnie otwarto stronę internetową projektu www.2010fryderykchopin.pl, na której znajdują się szczegółowe informacje, biografie artystów zaangażowanych w projekt oraz bieżące informacje, zaś w maju pojawią się także relacja z koncertu.
Uwaga! Wszyscy, którzy kupią bilet na koncert otrzymają przy wejściu do amfiteatru zupełnie za darmo promocyjny egzemplarz płyty „Polscy Artyści Chopinowi Zagrali”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Polscy Artyści Chopinowi Zagrali

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert