Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

koncert

Polski Teatr Tańca "45"

koncert

Polski Teatr Tańca "45"

Polski Teatr Tańca "45" - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

"45" ukazuje historię młodych tancerzy opowiedzianą w 45 minutach.Dotyka - w symbolicznym wymiarze - tematu zbiorowości, scalonej pracą zespołową, a także wspólną, świadomą decyzją wyboru sztuki jako sposobu na życie. Twórcy pragną pokazać moment, w którym obecnie znajduje się zespół najstarszego teatru tańca w Polsce.
Ideą "45" jest wyjście poza tradycyjną formę korelacji choreografa i kompozytora. Jednym z tematów spektaklu jest podróż, rozumiana jako znak teatru, kompozycja choreograficzna i artystyczne poszukiwanie.
Autorem choreografii jest Jacek Przybyłowicz, choreograf znany w Europie i na świecie, niegdyś tancerz Kibbutz Contemporary Dance Company - jednej z najbardziej rozpoznawalnych kompanii tanecznych na świecie - obecnie realizujący większość spektakli za granicą, m.in. w Niemczech, Czechach, Hiszpanii czy Chinach. Muzykę skomponowali młodzi poznańscy twórcy, kompozytor muzyki współczesnej, improwizowanej i filmowej, multiinstrumentalista Andrzej Konieczny i saksofonista Kacper Krupa. Kostiumy zaprojektowała Joanna Klimas - kreatorka mody, kostiumolożka, pierwsza dama polskiego minimalizmu.
"Artyści Polskiego Teatru Tańca fenomenalnie korzystają z posiadanych umiejętności, wspólnie konstruując przez cały czas trwania spektaklu znaczące – choć nigdy nie dosłowne – obrazy, oparte na geometrycznych wzorach przekraczających granice prostej symetrii." - pisał Piotr Dobrowolski na łamach taniecpolska.pl w recenzji "Nieuchwytne".
Spektakl współorganizowany przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach Programu Zamówienia choreograficzne 2019. Jego premiera odbyła się w ramach Malta Festival Poznań 2019, a premiera telewizyjna - 31 marca na antenie TVP Kultura.
"45" było wielokrotnie prezentowane za granicą i w Polsce - m.in. w Cēsis Concert Hall w Kieś na Łotwie (2019), The State Philharmonics Sibiu w Rumunii(2019), podczas 24. Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca w Lublinie (2020) oraz online podczas jubileuszowej, 40. Sceny Tańca Studio w Warszawie (2020). 23 listopada tego roku, otworzy Festiwal umPolen, współorganizowany przez niemiecki kolektyw artystyczny bodytalk i Theater Pumpenhaus w Münster (Niemcy).

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

04.10.2022, 19:00 RCK - Teatr Miejski
 KUP BILET

Brak wydarzeń w: Piła

Recenzje i opinie: Polski Teatr Tańca "45"

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert