koncert

Poparzeni Kawą Trzy i Zespół Pieśni i Tańca Śląsk

koncert

Poparzeni Kawą Trzy i Zespół Pieśni i Tańca Śląsk

Poparzeni Kawą Trzy i Zespół Pieśni i Tańca Śląsk - Bilety na koncert

ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA ŚLĄSK

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny to ponad 120 artystów: chóru, baletu i orkiestry. W swoim repertuarze posiada zarówno programy, których wykonanie angażuje pełen skład artystyczny, jak i poszczególne formacje oraz solistów. Niezależnie od miejsca czy rangi wydarzenia Zespół „Śląsk” jest przygotowany do realizacji koncertu na najwyższym poziomie artystycznym. Programy, ze względu na skład osobowy artystów biorących udział w koncercie, mają charakter: galowy, wokalno-instrumentalny i taneczny. W ofercie Zespołu „Śląsk” można także znaleźć programy będące wynikiem poszukiwań nowych form wyrazu artystycznego, np. widowiska, spektakle muzyczne oraz takie, które są odpowiedzią na zapotrzebowanie kontrahentów np. koncerty okolicznościowe. Oferta Zespołu „Śląsk” obejmuje kilkanaście programów artystycznych i jest precyzowana co roku w planie pracy artystycznej na nowy sezon.

Charakterystyczną ich cechą jest mnogość pięknych kostiumów, w jakich prezentują się artyści chóru i baletu. Interpretacja pieśni i tańców w stylizowanych kostiumach scenicznych w wykonaniu artystów Zespołu „Śląsk” od lat stanowi wizytówkę Polski na scenach całego świata. Barwny żywioł porywa widzów do poznania różnorodności kultury regionów, bogactwa tradycji ich mieszkańców, czyniąc z Zespołu Ambasadora Polskiej Kultury.

W amfiteatrze Kadzielnia zobaczymy koncert pt. ,,W EUROPIE ZE ŚLĄSKIEM”, w którym barwna prezentacja pieśni i tańców charakterystycznych dla kręgu państw Unii europejskiej, ukazana jest na tle najpopularniejszych, polskich utworów ludowych z repertuaru Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk.
W programie prezentowane są stylizowane stroje ludowe regionów z Polski i Europy.
W programie znajda się m.in. Athina, Berliner Luft, Greensleeves, Osole Mio oraz La Montanara. Tancerzy natomiast podziwiać można w tańcach Węgierskich, Irlandzkich czy w Zorbie.

Polski zespół rockowy założony w 2005 roku, złożony z dziennikarzy. W zespole zobaczyć można między innymi Wojciecha Jagielskiego oraz Jacka Kreta – brata bliźniaka Jarosława Kreta – prezentera telewizyjnego.
Zafascynowani legendarną undergroundową grupą Leningrad, przez rok, dwa wykonywali tylko jej kawałki - po rosyjsku. Potem zaczęli tworzyć własne utwory. Nikt jednak nie czuł się poetą i nie rwał się do pisania tekstów. Ostatecznie proponują mieszkankę ska, rocka, punku i swingu okraszoną tekstami Rafała Bryndala, który de facto nie jest członkiem zespołu.
Zespół został założony w 2005 roku na konferencjach prasowych w Sejmie. W 2010 wydali swoją pierwszą płytę zatytułowaną Musculus Cremaster (łac. mięsień dźwigacz jądra). W 2012 roku zespół startował w konkursie na polskprzebój Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012. Ich piosenka zakwalifikowała się do finałowej dziesiątki.

Skład:
Roman Osica (RMF FM) – wokal, saksofon
Krzysztof Zasada (RMF FM) – gitara, wokal
Marian Hilla (Eska Rock) – saksofon tenorowy, wokal
Wojciech Jagielski (Radio Zet) – perkusja
Mariusz Gierszewski (Radio Zet) – gitara basowa
Krzysztof Tomaszewski – trąbka
Jacek Kret – puzon

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Poparzeni Kawą Trzy i Zespół Pieśni i Tańca Śląsk

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert