Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

koncert

Projekt Volodia

koncert

Projekt Volodia

Projekt Volodia - koncert

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Projekt Volodia powstał w 2007 roku. Miał być jednorazowym wydarzeniem muzycznym, do którego pomysłodawca Janusz Kasprowicz zaprosił wrocławskich muzyków. Przedstawił on wizję zaaranżowania i wykonania utworów znanego barda i aktora Włodzimierza Wysockiego.

Po pozytywnym przyjęciu przez odbiorców wydanej w 2011 roku pierwszej płyty pt.„Piosenki Włodzimierza Wysockiego” oraz sukcesach na koncertach w całym kraju, muzycy przygotowali nowy materiał, który wypełnił drugi album pt. „To męski świat” - wydany w 2013 roku. Na płycie poza brawurowo zaaranżowanymi utworami takich wykonawców jak Leonard Cohen, Tom Waits czy Tiger Lillies pojawiły się własne kompozycje do twórczości Andrzeja Bursy, czy nieznanych frywolnych wierszy Broniewskiego. W 2019 roku Projekt Volodia wydał kolejną płytę zatytułowaną „Nie chcę być poetą”.

Stworzono muzykę do wierszy Władysława Broniewskiego, Andrzeja Bursy, Czesława Miłosza, a także do tekstów Romana Kołakowskiego i Janusza Kasprowicza.

W 2020 roku premierę miała czwarta płyta Projektu Volodia „Pocztówka ze Lwowa”, na której zarejestrowane zostały popularne piosenki przedwojennego Lwowa oraz utwory powstałe po II Wojnie Światowej napisane przez m.in. twórców wchodzący w skład „Lwowskiej Fali” – na emigracji.

Rok później na rynku ukazał się kolejny album p.t. „Projekt Volodia gra Grzesiuka”.
W tym nietuzinkowym wydawnictwie muzycy Projektu Volodia sięgnęli do bardzo bogatego zbioru przedwojennych i wczesno-powojennych piosenek ulic Warszawy, spopularyzowane w latach 50 i 60 XX w. przez legendarnego barda stolicy – Stanisława Grzesiuka.

Obecnie zespół Projekt Volodia tworzy pięciu doświadczonych muzyków, wywodzących się z różnych muzycznych korzeni, od flamenco przez jazz, aż do mocnego rocka:

Janusz Kasprowicz – śpiew, gitara basowa

Bogdan Bińczak – drugi śpiew, akordeon, butelkofon, instr. perkusyjne, melodyka

Robert Gawron – gitara klasyczna, ukulele, banjo

Marcin Kotlarski – gitara elektryczna

Tomek Burzyński – perkusja

Dzięki tak wyjątkowej kombinacji instrumentarium, zespół Projekt Volodia zaskakuje niespodziewanymi aranżacjami , w których nie brakuje elementów klasycznej poezji śpiewanej, bujającej bossa-novy czy mocnego rock'n'rolla.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Kup voucher na dowolne wydarzenie

Podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: Projekt Volodia


Jak działają recenzje?

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert