koncert

Projekt Volodia, Triada Poetica: Wysocki - Kaczmarski

koncert

Projekt Volodia, Triada Poetica: Wysocki - Kaczmarski

Projekt Volodia, Triada Poetica: Wysocki - Kaczmarski - Bilety na koncert

Twórczością oraz osobą W. Wysockiego fascynowała się znaczna część mieszkańców naszego kraju, polskich artystów, poetów oraz wiele wybitnych osób związanych ze światem kultury, m.in. Andrzej Wajda czy Daniel Olbrychski. Po teksty Wysockiego sięgali m.in. Wojciech Młynarski a jego utwory interpretowane były na scenie przez największych piosenkarzy, aktorów (Maryla Rodowicz, Marian Opania, Piotr Fronczewski i wielu innych). Jednak największy wpływ miał na dokonania Jacka Kaczmarskiego, którego droga twórcza została zainspirowana przez twórczość Wysockiego.

Wykonawcy:
Projekt Volodia.
Gwiazdą koncertu, będzie tworzony przez pięciu wrocławskich muzyków, energetyczny zespół Projekt Volodia, obecnie najbardziej znany w kraju wykonawca utworów W. Wysockiego.
Sprawcą powołania tego unikalnego projektu jest Janusz Kasprowicz muzyk, aranżer, twórca i dyrektor artystyczny pierwszego w Polsce cyklicznego festiwalu poświęconego twórczości W. Wysockiego ?Wołodia pod Szczelińcem?.
Wokalista zaprosił do projektu muzyków z różnych wrocławskich zespołów grających na co dzień rock, flamenco, blues oraz jazz tradycyjny. Pozwoliło to na stworzenie niepowtarzalnego, urozmaiconego ( w formie przystępnej również dla młodych odbiorców) materiału muzycznego, a raczej całego spektaklu, jakim niewątpliwe jest koncert grupy Projekt Volodia. Wyszły zaskakujące aranże z gitarą elektryczną, banjo, basem, ukulele, perkusją i akordeonem.
Nowoczesne aranżacje kultowych utworów legendarnego barda Włodzimierza Wysockiego odświeżone przez Projekt Volodia nadają im nowy wyraz we współczesnym świecie.
Projekt Volodia z powodzeniem występuje zarówno na dużych scenach w salach widowiskowych, filharmoniach i amfiteatrach, na najważniejszych wydarzeniach kulturalnych w kraju, mi.in. z gościnnym udziałem wybitnego aktora Mirosława Baki, jak również w kameralnych, młodzieżowych klubach muzycznych. Wszędzie tam artyści przyjmowani są entuzjastycznie przez publiczność.
W 2010 rok koncert zespołu w transmitowany był w radiowej Trójce ze studia im. A. Osieckiej.

Triada Poetica.
Duet muzyków, których łączy szacunek do twórczości Jacka Kaczmarskiego.
Z Jego twórczością związany jest główny nurt ich działalności artystycznej: wykonują piosenki J. Kaczmarskiego oraz Jego wiersze do własnych kompozycji.
Występowali na wielu festiwalach, bywali czasem w gronie laureatów (Festiwal Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego "Nadzieja" w Kołobrzegu, Marcowy Festiwal z Nutą Wolności w Bydgoszczy).
Od wielu lat współtworzą artystycznie Wrocławski Salon Jacka Kaczmarskiego i wraz z innymi wykonawcami spotykają się co miesiąc z sympatykami twórczości największego polskiego barda.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Brak recenzji

Polecane