koncert

Prusinowski Kompania | Kolędy na Dawną Nutę

koncert

Prusinowski Kompania | Kolędy na Dawną Nutę

Prusinowski Kompania | Kolędy na Dawną Nutę - Bilety na koncert

Chodzą słuchy, że w dworskich progach pojawi się brać, która śpiewem swym i gędźbą zaszczycić pragnie nasze uszy. Zgraja to niemizerna, która ma niemarny repertuar, bowiem za przewodem gwiazdy Anioł, Diabeł i Śmierć kolędować będą na dawną nutę.

Święta już za nami, ale co stoi na przeszkodzie, by w myśl dawnych obyczajów ponownie zanurzyć się w bożonarodzeniowy nastrój? Przygotowany przez Kompanię Janusza Prusinowskiego koncert to opowieść o bogactwie kolęd i tradycji związanych z Bożym Narodzeniem oraz następującym po nim okresie kolędowania. Będzie to okazja do wspólnego śpiewania oraz poznania tradycyjnych form i zwrotów towarzyszących składaniu życzeń. Na artusowej scenie zagości bogactwo melodii i rytmów śpiewanych przez wiele stuleci z okazji Narodzenia Pana – w drodze, na mrozie, pod drzwiami chat i dworów oraz wokół wigilijnego stołu.

Zanieście orędzie dobrej nowiny swoim towarzyszom i gromadnie przybywajcie 15 stycznia 2022 roku o godz.18:00!

W składzie zespołu:

  • Janusz Prusinowski – lira korbowa, skrzypce, cymbały, fisharmonia, śpiew
  • Kaja Prusinowska – śpiew
  • Piotr Piszczatowski – bębny, śpiew
  • Michał Żak – flet drewniany, klarnet, szałamaja i inne instrumenty dęte, śpiew

W wydarzeniu będzie można uczestniczyć osobiście, zgodnie z zasadami rygoru sanitarnego obowiązującymi w instytucjach kultury.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Prusinowski Kompania | Kolędy na Dawną Nutę

Przemiły wieczór, przepiękne kolędy, które są już niestety bardzo rzadko spotykane, a jeszcze trudniej usłyszeć je w tak dobrym wykonaniu.
Kunszt, bawiłam się wysmienicie
Bardzo dobry pomysł aby badać i dzielić się muzyką tradycyjną. Miłe było słuchanie, uczestniczenie w wiejskim kolędowaniu. Bardzo dobrze, że takie wydarzenie było także skierowane do dzieci.

Polecane z kategorii koncert