Q YA VY | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2021, 2022 - biletyna.pl

koncert

Q YA VY

koncert

Q YA VY

Q YA VY - Bilety na koncert

Porywające groovy, wyrafinowane rytmy, mnogość barw i brzmień.”
Mery Zimny „Gazeta Magnetofonowa”

“Nie ma słabych punktów.”
Piotr Iwicki „Jazz Forum”

“Misterna układanka muzycznych estetyk”.
Mirosław Pęczak „Polityka”

“Jazzrockowy smakołyk”
Jarosław Szubrycht „Gazeta Wyborcza”/Co Jest Grane 24

“Było dobrze, jest bardzo dobrze i nic nie wskazuje na to, żeby pociąg z Kujaw mógł napotkać na swojej drodze jakieś kłopoty.”
Adam Domagała „Z Dżezem Lżej”

Q YA VY to supergrupa utworzona przez doświadczonych muzyków, reprezentujących kilka pokoleń i środowisk i odwołujących się do różnych muzycznych kultur.
Scenę toruńską reprezentują liderzy grupy: gitarzysta i kompozytor Mateusz Kurek (Q-rek) oraz saksofonista barytonowy Jacek Rodziewicz. Z tego miasta pochodzi także pianista i kompozytor Bartosz Staszkiewicz.
Z Gdańska wywodzi się jeden z najlepszych w Polsce saksofonistów jazzowych: tenorzysta Maciej Sikała.
Sekcję rytmiczną zespołu tworzy rodzinny tercet z wrocławsko-warszawski: na instrumentach perkusyjnych gra najsłynniejszy Kubańczyk mieszkający w Polsce José Torres, na perkusji jego starszy syn Tomasz, a na gitarze basowej – najmłodszy w rodzinie Filip.
Muzyka zespołu to porywający, elektryczny jazz doprawiony elementami rocka, muzyki latynoskiej, elektroniki i psychodelii. Każdy z utworów to starannie przygotowana kompozycja, w której wyważone zostały proporcje między kunsztowną formą, a żywiołową improwizacją. Przez ostatnie dwa lata miesięcy Q YA VY koncertowały w klubach, w filharmoniach i plenerowo, ugruntowując swoją reputację jednego z najbardziej dynamicznych zespołów na polskiej scenie muzyki improwizowanej.
Album „II” ukazał się pod patronatem Programu Trzeciego Polskiego Radia.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Brak recenzji

Polecane