koncert

Q YA VY

koncert

Q YA VY

Q YA VY - Bilety na koncert

Q YA VY | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2020, 2021

Porywające groovy, wyrafinowane rytmy, mnogość barw i brzmień.”
Mery Zimny „Gazeta Magnetofonowa”

“Nie ma słabych punktów.”
Piotr Iwicki „Jazz Forum”

“Misterna układanka muzycznych estetyk”.
Mirosław Pęczak „Polityka”

“Jazzrockowy smakołyk”
Jarosław Szubrycht „Gazeta Wyborcza”/Co Jest Grane 24

“Było dobrze, jest bardzo dobrze i nic nie wskazuje na to, żeby pociąg z Kujaw mógł napotkać na swojej drodze jakieś kłopoty.”
Adam Domagała „Z Dżezem Lżej”

Q YA VY to supergrupa utworzona przez doświadczonych muzyków, reprezentujących kilka pokoleń i środowisk i odwołujących się do różnych muzycznych kultur.
Scenę toruńską reprezentują liderzy grupy: gitarzysta i kompozytor Mateusz Kurek (Q-rek) oraz saksofonista barytonowy Jacek Rodziewicz. Z tego miasta pochodzi także pianista i kompozytor Bartosz Staszkiewicz.
Z Gdańska wywodzi się jeden z najlepszych w Polsce saksofonistów jazzowych: tenorzysta Maciej Sikała.
Sekcję rytmiczną zespołu tworzy rodzinny tercet z wrocławsko-warszawski: na instrumentach perkusyjnych gra najsłynniejszy Kubańczyk mieszkający w Polsce José Torres, na perkusji jego starszy syn Tomasz, a na gitarze basowej – najmłodszy w rodzinie Filip.
Muzyka zespołu to porywający, elektryczny jazz doprawiony elementami rocka, muzyki latynoskiej, elektroniki i psychodelii. Każdy z utworów to starannie przygotowana kompozycja, w której wyważone zostały proporcje między kunsztowną formą, a żywiołową improwizacją. Przez ostatnie dwa lata miesięcy Q YA VY koncertowały w klubach, w filharmoniach i plenerowo, ugruntowując swoją reputację jednego z najbardziej dynamicznych zespołów na polskiej scenie muzyki improwizowanej.
Album „II” ukazał się pod patronatem Programu Trzeciego Polskiego Radia.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Brak recenzji

Polecane

Cleo

Cleo

(23)

najbliższe wydarzenie
06.08.2020 19:30

bilety od 30.00 PLN