koncert

RARA & Ryszard Krynicki

koncert

RARA & Ryszard Krynicki

RARA & Ryszard Krynicki - Bilety na koncert

Cheder zaprasza na koncert: RARA & Ryszard Krynicki

RARA to przedsięwzięcie gdańskiego muzyka Rafała Skoniecznego powołane do życia po rozpadzie Hotelu Kosmos. Po opublikowaniu pierwszej i entuzjastycznie przyjętym koncercie na SpaceFest, RARA zaczął funkcjonować jako trio z Mikołajem Zielińskim i Michałem Pszczółkowskim. W takim składzie zrealizowali kolejny album W//\TR (Zoharum, 2016) przy gościnnym udziale Kuby Ziołka (Stara Rzeka) i Oli Bilińskiej - album zbudowany na zapętlonych sekwencjach gitary akustycznej i syntezatorów, przywołujący echa world music i zimno-falowego avant-popu.

Obecnie RARA występuje w różnych odsłonach - zarówno solo, jak i trio, ale również w większych składach, prezentując szerokie spektrum muzyki eksperymentalnej i psychodelicznej w duchu atmosferycznego, międzyplanetarnego folku.

Jednym z najnowszych przedsięwzięć zespołu jest współpraca z Ryszardem Krynickim, poetą, tłumaczem, wydawcą, jednym z najważniejszych twórców współczesnej polskiej poezji. Na zamówienie Biura Literackiego powstał projekt oparty na wierszach ze wznowionego niedawno debiutanckiego tomiku Ryszarda Krynickiego „Pęd pogoni, pęd ucieczki”, czytanego przez Autora i muzycznie ilustrowanego przez Rafała Skoniecznego. Projekt zabrzmiał po raz pierwszy we wrześniu 2016 na festiwalu Stacja Literatura 21. Wspólny koncert RARY i Ryszarda Krynickiego w Chederze będzie ich drugim spotkaniem na scenie.

Ryszard Krynicki

Rafał Skonieczny (ac. guitar, synthesizer, loops)

Michał Pszczółkowski (fx guitar, synthesizer)

Mikołaj Zieliński (bass, ac. guitar, monotron)

Data: 17.02.2017, piątek, 20:00

Cheder, ul. Józefa 36

BILETY: 20 PLN

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Brak recenzji

Polecane