koncert

Klub Jazzowy Swing - RGG “Unfinished Story: Remembering Kosz” - w ramach festiwalu Tosiek

koncert

Klub Jazzowy Swing - RGG “Unfinished Story: Remembering Kosz” - w ramach festiwalu Tosiek

Klub Jazzowy Swing - RGG “Unfinished Story: Remembering Kosz” - w ramach festiwalu Tosiek - Bilety na koncert

Nie po raz pierwszy Klub jazzowy SWING łączy siły z DKF „Eroica”. Tym razem w ramach programu VIII Małego Festiwalu Filmów Polskich „TOSIEK” zapraszamy na koncert znakomitego trio jazzowego RGG, jednego z najważniejszych polskich zespołów grających w formule klasycznego tria fortepianowego.

Artyści zaprezentują materiał z wydanej w 2007 r. płyty „Unfinished Story: Remembering Kosz”, która została „Jazzową Płytą Roku” według dziennika Rzeczpospolita oraz Radia Jazz.

Zarejestrowany na płycie materiał oraz projekt koncertowy poświęcone są pamięci zmarłego tragicznie w 1973 r. młodego, bo zaledwie 29-letniego, niewidomego pianisty Mieczysława Kosza. Jego pianistyka łączyła się z tradycjami muzyki romantycznej i charakterystycznymi nazwiązaniami melodycznymi odnoszącymi się do polskiego folkloru.

Koncert ściśle związany jest z nagrodzonym na 44 Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych Gdynia 2019 najnowszym filmem Macieja Pieprzycy „Ikar. Legenda Mietka Kosza” (opartym na biografii Mieczysława Kosza), którego przedpremierowy pokaz będziemy mieli okazję zobaczyć w Skierniewicach w ramach VIII Małego Festiwalu Filmów Polskich „TOSIEK” (11 października 2019 r. - piątek; godz. 18:00; Kinoteatr Polonez).

RGG to powstała w 2001 r. formacja, która od 2013 r. działa w składzie: Łukasz Ojdana (fortepian), Maciej Garbowski (kontrabas), Krzysztof Gradziuk (perkusja). Wszyscy są absolwentami Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. To muzycy o sporym doświadczeniu, z dorobkiem, który potwierdzają nagrody, wyróżnienia i stypendia. RGG to również ostatnia grupa koncertowa Tomasza Stańki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Klub Jazzowy Swing - RGG “Unfinished Story: Remembering Kosz” - w ramach festiwalu Tosiek

Polecane z kategorii koncert