koncert

Raduli Squad - Rzeszów Jazz Festiwal

koncert

Raduli Squad - Rzeszów Jazz Festiwal

Raduli Squad - Rzeszów Jazz Festiwal - Bilety na koncert

Marek Raduli chętnie się udziela... Tworzy nowe składy i zespoły, dołącza do innych, daje się zapraszać na koncerty (a nawet całe trasy) i sesje nagraniowe, nie odmawia współpracy. Tworzą się z tego dłuższe i krótsze, proste lub rozbudowane, ważne lub bardzo ważne historie. Muzycznie osobista mieszanka brzmieniowa w postaci RADULI SQUAD zaskoczy Państwa w nowej odsłonie wielką improwizacją gitarowych doświadczeń.

Squad:
Marek Raduli - gitary
Zbigniew Jakubek - instr klawiszowe
Bartek Pietsch - git basowa
Waldemar Franczyk - perkusja

Bilety
60 zł przedsprzedaż / 70 zł w dniu koncertu
Dostępne:
https://niezla-sztuka.pl/pl/i/Bilety/15
Stacjonarnie w Underground Pub i Niezła Sztuka od 2.11 2019

Marek Raduli w latach 80. i 90. XX wieku zasłynął jako świetny gitarzysta rockowy dzięki swojej współpracy z zespołami Banda i Wanda, Bajm, Grupa Tadeusza Nalepy i Budka Suflera.
Przełom wieków okazał się także przełomem w karierze Marka Raduli. Rezygnacja ze świata “top-pop” i rozpoczęcie działalności na własny rachunek zaowocowało niezwykłymi muzycznymi spotkaniami, płytami i niezliczoną liczbą koncertów.
Gitarzysta znany jest z tego, że doskonale odnajduje się w różnych stylistycznie konfiguracjach muzycznych. Zarówno autorskie projekty (PiR2, SQUAD), jak i intensywne uczestnictwo w zespołach Krzysztofa Ścierańskiego, Zbigniewa Jakubka, w super-grupie The Colors czy wreszcie w legendarnym Laboratorium – utrwaliły status Marka Raduli jako ikony ambitnej, niszowej sceny jazz-rockowej w Polsce.
Jako ważne pole jego działalności należy wymienić jeszcze udział w projektach bluesowych (poświęconych Jimi Hendrixowi i Tadeuszowi Nalepie), Irish-jazzowych (Carrantuohill), a nawet w aranżacjach muzyki Fryderyka Chopina na zespół rockowy i kwartet smyczkowy, z którym to od 2010 r. odwiedził największe miasta całego świata.
Jesienią 2013 roku Marek rozpoczął współpracę z Anną Wyszkoni – zrazu jako muzyk-instrumentalista, a wkrótce także jako producent, aranżer i szef muzyczny jej zespołu. Jednocześnie stale występuje i nagrywa ze sławną grupą Laboratorium, koncertując na największych festiwalach jazzowych w kraju i za granicą. Równolegle, od wielu lat, Marek kontynuuje pracę w charakterze animatora i wykładowcy w klasach gitary, prowadząc zajęcia m.in. w Bolesławcu, Stalowej Woli czy na Bieszczadzkich Warsztatach Muzycznych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Niesamowita uczta muzyczna.

Polecane