koncert

Rasm Al-Mashan

koncert

Rasm Al-Mashan

Rasm Al-Mashan - Bilety na koncert

Rasm Almashan

niezwykła wokalistka pochodzenia polsko-jemeńskiego, autorka tekstów i kompozytorka o oryginalnej ciemnej i intrygującej barwie głosu, wierna orientalnym i afrykańskim inspiracjom. W utworach Rasm słychać wpływy etno, czerpie z orientalnych, arabskich, afrykańskich inspiracji. Swoje kompozycje tworzy w stylistyce World Music i otwartej improwizacji.

Współtworzyła zespoły: „Kultura de Natura” oraz „Sooomood”. Występowała gościnnie z legendarnym polskim zespołem jazz-rockowym „Laboratorium”. W 2016 roku dołączyła jako solistka do projektu Grzecha Piotrowskiego „World Orchestra”, biorąc udział w festiwalach (Wschód Piękna, Jazztival) i koncertach (Opera Narodowa, NOSPR), organizowanych przez World Orchestrę.

Artystka kończy pracę nad swoim autorskim albumem, który ukaże się jesienią 2019. Rasm Almashan**tak mówi o swojej płycie : „/Jeżeli chodzi o brzmienie i stylistykę to jest to płyta bardzo kolorowa, World Music. Arabia i Afryka wspólnie zabrzmiały. To moja płyta marzeń… Jest to muzyka świata inspirowana brzmieniami Jemenu które zapamiętałam z dzieciństwa. Na płycie są historie z lat 80-tych i 90-tych z Jemenu. Słowa w piosenkach dotykają biedy, wojny i pokoju oraz tęsknoty za krajem. Przesłaniem płyty jest budowanie mostów pomiędzy Bliskim Wschodem a Światem Zachodnim, apel o pokój dla Jemenu.” /Producentem muzycznym albumu jest Grzech Piotrowski.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Brak recenzji

Polecane