koncert

Rebeka

koncert

Rebeka

Rebeka - Bilety na koncert

Początkowo Rebeka była solowym projektem Iwony Skrawek. W 2010 roku dołączył do niej Bartosz Szczęsny. Miał ją wesprzeć przy aranżowaniu utworów na koncerty – został na stałe. Od tego czasu Rebeka nabrała rozpędu.

Pierwszym wspólnym dziełem Rebeki był remiks piosenki Roksana. W 2011 roku światło dzienne ujrzał singiel Fail, wydany przez Brennnessel Records. Kolejne dwa utwory Stars oraz Nothing To Give ukazały się pod szyldem portugalskiej wytwórni Discotexas. W 2013 roku duet powrócił do Brennnessel Records i opublikował singiel Melancholia.

Bardzo aktywna koncertowo grupa długo przygotowywała się do wydania debiutanckiego albumu, ale trud się opłacił. Hellada znalazła się na wysokich pozycjach wielu muzycznych podsumowań roku 2013, m.in. w radiowej Trójce, Brandnewanthem.pl, czy T-Mobile Music, a Gazeta Wyborcza przyznała jej tytuł Polskiej Płyty Roku. Utwory zawarte na Helladzie wywołują skojarzenia z latami 80., gdy syntetyczne brzmienia mieszały się z gitarowymi u takich artystów jak New Order, Ultravox czy Depeche Mode. W listopadzie 2014 roku Rebeka wydała EP-kę Breath, która znacznie różniła się od debiutu. Muzycy chcieli, by nowy materiał oddawał ducha koncertów, dzięki bardziej drapieżnemu i surowemu brzmieniu. Występny na żywo to ważna kwestia dla obojga muzyków, którzy ciężko pracują nad brzmieniem live, bo nie chcą po prostu odtwarzać materiału nagranego w studio. Dzięki temu na koncertach Rebeki często może nam się wydawać, że dany utwór słyszymy po raz pierwszy.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Support rozpoczął z 10 minutowym spóźnieniem a właściwy koncert 50 minut później.
Koncert wysmienity, wszystko na najwyzszym poziomie.
jackboa 26.04.2016 08:26
Zespół jest niesamowity, świetnie grają i tworzą cuda. Choć na co dzień słucham innego typu muzyki, jestem tą parą zachwycona. Pokochałam obie płyty, czekam na kolejne. Koncert bardzo udany. Mieli z nami świetny kontakt, byli zabawni i pełni energii. O zajefajnych utworach wspominać nie muszę. Moim towarzyszom również się podobało, choć poszli na ten koncert w ciemno. Poza jednym (niedawno rozpowszechnionym) utworem nie znali twórczości Rebeki.
Świetny koncert!
super koncert, Iwona i Bartek w doskonałej formie!!! Czekam na kolejne ich nowości! Polecam gorąco!!!

Polecane