koncert

Recital Agaty Grześkiewicz - "Sama sobie napiszę tę rolę"

koncert

Recital Agaty Grześkiewicz - "Sama sobie napiszę tę rolę"

Recital Agaty Grześkiewicz - "Sama sobie napiszę tę rolę" - Bilety na koncert

„SAMA SOBIE NAPISZĘ TĘ ROLĘ”

Recital ten jest swego rodzaju przewodnikiem po zakamarkach kobiecej duszy, ukrytych często pod maskami codziennych obowiązków i licznych ról, które każda Kobieta zmuszona jest przybierać. Opowieścią, która chciałaby być obiektywna, dlatego „pisana” jest zarówno z perspektywy kobiecej (m.in. A. Osiecka, A. Achmatowa, A. Kitschman), jak i męskiej (m.in. W. Młynarski, B. Maj, J. Kaczmarski, J. Jurandot). Jest to także podróż przez kolejne dekady, rozpoczęta w latach dwudziestych ubiegłego wieku. Piosenki pokazują, jak zmieniał się sposób postrzegania Kobiet przez ich otoczenie, jak i przez nie same - jest zatem świetnym muzycznym podsumowaniem 100-lecia uzyskania praw wyborczych przez Kobiety w Polsce.

Perspektywy te łączy na scenie w swej filigranowej postaci Agata Grześkiewicz, która potrafi wydobyć z wykonywanych tekstów szeroki wachlarz emocji. A niemało ich, gdy śpiewa się o kobiecych snach i marzeniach, mężczyznach i miłościach… Jest też w tym recitalu coś osobistego — wszak artystka „sama sobie napisała tę rolę”.

Przy fortepianie wokalistce towarzyszył będzie: DAMIAN KRYŃSKI

Zaaranżowane kameralnie - na fortepian i głos - utwory Agata Grześkiewicz z powodzeniem wykonywała zarówno w dużych centrach, jak i małych domach kultury, czy kameralnych kawiarniach artystycznych, m.in. w Dworze Artusa w Toruniu, Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki, Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie, Piwnicy pod Baranami w Krakowie, Kalinowym Sercu w Warszawie, Krakowskim Forum Kultury, licznych Domach Kultury w Warszawie i wielu innych miejscach. Agata Grześkiewicz współpracuje lub współpracowała m.in. z Romanem Kołakowskim i warszawskim Teatrem Piosenki, Jerzym Satanowskim, Janem Poprawą, Bogusławem Sobczukiem. Nagradzana była wielokrotnie na prestiżowych festiwalach: "Pamiętajmy o Osieckiej", Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Aktorskiej "Reflektor" w Koszalinie, Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu i innych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

dorotazakrzewska@poczta.onet.pl
Bardzo dobry występ! Wspaniały akompaniament. Pani Agata doskonale wczuwa się w rolę! :)
To było coś naprawdę cudownego! Doskonała wokalistka i idealny wybór repertuaru.

Polecane