koncert

Recital KRZYSZTOFA ANTKOWIAKA

koncert

Recital KRZYSZTOFA ANTKOWIAKA

Recital KRZYSZTOFA ANTKOWIAKA - Bilety na koncert

Krzysztof Antkowiak zadebiutował w branży muzycznej jako pięcioletnie dziecko.
Zdobył ogromną popularność dzięki przebojowi „Zakazany owoc” (z tekstem Jacka Cygana i muzyką Krzesimira Dębskiego). W 1988 roku z tą właśnie piosenką wystąpił na 25. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie otrzymał wyróżnienie oraz nagrodę publiczności.

Przez kilka lat koncertował w kraju i za granicą (m.in. USA i Kanada), a płyta zatytułowana „Zakazany owoc” otrzymała certyfikat Złotej Płyty, a następnie Złotej Kasety. W 1990 roku zdobył I Nagrodę na Festiwalu Piosenki Włoskiej w Zamościu. Został też laureatem plebiscytu słuchaczy audycji Lato z Radiem, a piosenki w jego wykonaniu szybko zajmowały najwyższe miejsca na listach przebojów. W połowie lat 90. wrócił na rynek muzyczny, występując między innymi z Edytą Górniak. Nawiązał także współpracę z Grzegorzem Ciechowskim, czego owocem był album zatytułowany „Delfin”.

W roku 1997 zagrał rolę Krzyśka Drozdowskiego w filmie „Młode wilki ½”.
W 2003 u boku Olissy Rae wziął udział w Krajowych Eliminacjach do 48. Konkursu Piosenki Eurowizji z utworem „Time”. Przez pewien okres występował w formacji DrumMachina. Jest też autorem kilku piosenek Kai Paschalskiej i wystąpił jako gość specjalny w utworze „Dla Mamy” nagranym przez piosenkarkę. Od maja 2012 roku przez jakiś czas współpracował z gitarzystą i kompozytorem Marcinem Domuratem, tworząc projekte muzycznym o nazwie Simplefields. W roku 2015 duet ten wydał album pt. „Dirt on TV”.
Jesienią 2017 roku telewizja Polsat wyemitowała ósmą edycję programu „Twoja twarz brzmi znajomo” z udziałem Krzysztofa Antkowiaka. Piosenkarz wygrał pierwszy i szósty odcinek programu, wcielając się w Steviego Wondera i Briana Johnsona. Po dziewięciu odcinkach dotarł do finału, w którym ostatecznie zajął drugie miejsce.
W grudniu 2017 wspólnie ze Stanisławą Celińską nagrał świąteczną piosenkę „Czas pojednań”.

W 2021 roku Krzysztof Antkowiak zdobył Platynową Płytę za album „Zostanie mi muzyka”.

Wydarzenie na FB: www.facebook.com/events/243549711191423/

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Recital KRZYSZTOFA ANTKOWIAKA

Fajny koncert,dobry kontakt z wykonawcą.
. Wyrażane przez p. Krzysztofa emocje, można było fizyczne jak i duchowo odczuć. Koncert super i super atmosfera.
Występ na najwyższym poziomie. Magiczny. Wyjątkowy człowiek, wrażliwy artysta, który poprzez muzykę opowiada nam swoją historię. Czar, klasa i powrót do wspomnień z dzieciństwa. Muzyka przenosząca naszą duszę w świat zadumy. Jeszcze raz bardzo dziękuję za ten wspaniały występ.

Polecane z kategorii koncert