koncert

Recital Natalii Niemen - "Niemen i Zator improwizują Babuchowskiego"

koncert

Recital Natalii Niemen - "Niemen i Zator improwizują Babuchowskiego"

Recital Natalii Niemen - "Niemen i Zator improwizują Babuchowskiego" - Bilety na koncert

Recital Natalii Niemen - "Niemen i Zator improwizują Babuchowskiego" | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2020, 2021

Serdecznie zapraszamy do udziału w nadchodzącym koncercie, podczas którego Natalia Niemen oraz Michał Zator zmierzą się z poezją Szymona Babuchowskiego – poety, dziennikarza i muzyka.

Natalia Niemen to piosenkarka, altowiolistka, plastyczka, autorka muzyki i tekstów. Zarówno w tworzeniu muzyki, jak i w wyrazie wokalnym artystka inspiruje się starym rhytm’n’bluesem, rock’n’rollem, ekspresją pieśniarzy flamenco, ale także chorałem gregoriańskim i muzyką cerkiewną. Osobowość i głos artystki należą do jednych z najbardziej charakterystycznych i nietuzinkowych dzisiejszej muzyki polskiej.

Michał Zator – najprawdopodobniej jedyny harfista w Polsce i jeden z niewielu na świecie który wykonuje na harfie autorski repertuar akompaniując sobie do śpiewu. W swoim repertuarze posiada pozycje klasyczne jak i własne inspirowane muzyką celtycką i literaturą fantasy.

Podstawą działań duetu jest improwizacja, czyli tworzenie utworów na gorąco, bez przygotowania, tu i teraz przed publicznością. Muzycy nigdy nie wiedzą, co zagrają i zaśpiewają (Natalia improwizuje tu również na altówce).

Wykonawcy:
Natalia Niemen - wokal, altówka
Michał Zator - harfa, wokal

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Bardzo polecam ten duet. Piękny, liryczny, ekspresyjny koncert. Uczta dla ducha i dla ucha.
Piekny koncert
Koncert bardzo oryginalny, wyjątkowy, świetny duet instumentów (a harfa-zakochałam się); P. Zator poruszył moją duszę. Chciałabym dowiedzieć się, gdzie mozna posłuchać piosenek śpiewanych na recitalu przez p. Michała, na płycie niestety ich nie ma.

Polecane