RENI JUSIS - Je suis Reni. Piosenka francuska | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2021, 2022 - biletyna.pl

koncert

RENI JUSIS - Je suis Reni. Piosenka francuska

koncert

RENI JUSIS - Je suis Reni. Piosenka francuska

RENI JUSIS - Je suis Reni. Piosenka francuska - Bilety na koncert

Reni Jusis jest jedną z najpopularniejszych wokalistek w Polsce. Chyba nie ma osoby, która nie kojarzyłaby takich hitów jak Zakręcona czy Kiedyś cię znajdę. Na swoim koncie ma aż sześć Fryderyków - przez wielu uważanych za polskie odpowiedniki nagród Grammy. Niesamowita artystka, piosenkarka, autorka tekstów, muzyki i producentka nagrań tym razem... bardzo Was zaskoczy swoim nowym projektem!

„Je Suis Reni” to ponad godzinny zbiór niezapomnianych francuskich piosenek o miłości w jej wykonaniu i prowadzeniu.
Mało kto wie, że przygoda Reni Jusis z Francją i miłość do piosenek tego regionu trwa od wielu lat, jednak dopiero teraz Reni chce podzielić się swoimi muzycznymi inspiracjami z polską publicznością.
W związku z tym powstał niezwykły projekt: melancholijny i zabawny zarazem… Łączący klasyczne francuskie utwory z lat 70-tych z największymi popkulturowymi hitami, które nadal utrzymują się na radiowych rotacjach w Polsce.

Przypomnijmy - Reni w 2013 została uznana przez redakcję magazynu „Glamour” jedną z dziesięciu Kobiet Dekady, którymi mianowano „najsilniejsze i najbardziej inspirujące osobowości w polskim show-biznesie".
Jej słynny pierwszym album pojawił się w 1998. "Zakręcona", na którym znalazły się piosenki będące mieszanką muzyki R&B, funk i hip-hopu. Za album otrzymała trzy nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyki w kategoriach: „Debiut roku”, „Album roku rap/hip-hop” i „Przebój roku” (za singel „Zakręcona”).
Już rok później wydala swój drugi album studyjny pt. "Era Renifera", który utrzymany był w podobnej stylistyce co debiutancka płyta, zawierał jednak dodatkowo elementy muzyki reggae. Samodzielnie wyprodukowała i niemal w całości napisała oraz skomponowała cały materiał. Największym powodzeniem cieszył się utwór „Dreadlock Holiday”, będący coverem hitu formacji 10cc o tym samym tytule.
To dopiero początek jej drogi muzycznej. Kolejne sześć ciekawych płyt to niesamowita podróż przez wiele stylów i klimatów. Reni fantastycznie odnalazła się m.in w elektronicznej muzyki dance osadzonej w klimacie klubowych rytmów, jak 2-step oraz house, z domieszką funku i acid jazzu, ale także w electropopie oraz muzyce akustycznej i awangardowej. Teraz przyszedł czas na piosenkę francuską!

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Koncert był wspaniały Fantastyczna wokalistka, zespół, oprawa muzyczna, fantastyczny Wołomin i MDK, "itp, itd, itp" jak mawiała Agnieszka Osiecka :)
Koncert rewelacyjny, świetny wokal z muzyką na żywo . Idealna muzyka dla duszy i ciała, francuskie klimaty Reni to strzał w 10.
Super. Miałam gęsią skórkę :)
Dla wszystkich miłośników francuskiej muzyki będzie to przyjemna godzinka dla ucha. Reni odczarowuje dawne, francuskie przeboje nadając im nowego ducha. Na pewno będzie to miło spędzony czas ;-)

Polecane