koncert Resursa Music Drive

Resursa Music Drive Alicetea

koncert Resursa Music Drive

Resursa Music Drive Alicetea

Resursa Music Drive Alicetea - Bilety na koncert

Alicetea to radomski zespół tworzony przez siedmiu muzyków, prezentujących energetyczną i stylistyczną fuzję dźwięków – od rocka, reggae, przez funkowe rytmy do kompozycji z potężnym kopem. Ma na koncie zagranych kilkaset koncertów zarówno w kraju i za granicą, w tym na największych scenach takich jak Przystanek Woodstock. W 2008 wydał swoją pierwszą płytę pt. „Muzyka Moja Broń”, w 2013 r. album „Wyspy Planety Układy”. Alicetea przez ponad 10 lat swojej działalności zagrał kilkaset koncertów w wielu miejscach w Polsce (m.in. na Przystanku Woodstock), a także poza granicami kraju. Obecnie zespół rusza w trasę promującą najnowszy album „Idylla” - wydany w grudniu 2018 roku.

Zespół przez kilka lat swojej działalności zagrał kilkaset koncertów w wielu miejscach w Polsce, a także poza granicami kraju między innymi w Niemczech i na Słowacji. W tym czasie zespół brał udział w wielu festiwalach na których został zauważony i doceniony. I tak w 2004 roku zdobył Złoty Kaganek dla Najlepszego Zespołu Studenckiego, 2 lata później otrzymał specjalne wyróżnienie Festiwalu Kultury Niezależnej CK Alternatiff i wyróżnienie Muzycznych Elsaurii. Następnie w 2007 r. zajął I miejsce na Festiwalu Reggae w Kielcach i zdobył wyróżnienie na festiwalu Chełmstok. Rok 2008 przyniósł I miejsce podczas festiwalu Reggae na Piaskach oraz specjalna nagrodę podczas Ostróda Reggae Festiwal. Wspomniany rok 2008 był niezwykle ważny dla zespołu, gdyż 14 kwietnia ukazała się debiutancka płyta zespołu pt. Muzyka Moja Broń – świetnie przyjęta przez krytyków i fanów. Kolejne lata działalności to niezliczona ilość koncertów a także specjalne wyróżnienie w finale Ogólnopolskiego Konkursu Rozgłośni Regionalnych Polskiego Radia „Przebojem na antenę” 2009 gdzie utwór „Tyle dróg’ został okrzyknięty Przebojem Lata. Ostatnie lata działalności, to oprócz świetnie przyjętego występu w programie Must Be The Music, koncerty i przygotowywanie materiału na drugi album zatytułowany „WYSPY PLANETY UKŁADY”, którego premiera miała miejsce 20 kwietnia 2013 r. Produkcja zawiera 11 premierowych numerów - które zabiorą nas w muzyczną podróż, będącą niewyobrażalnie energetyczną i stylistyczną fuzją reggae’owych wibracji, funkowych rytmów, ska, hip-hopu jak również kompozycji zagranych z potężnym wykopem. Wyspy Planety Układy" to słowa klucze do treści zawartej w utworach, które opowiadają o relacjach i stosunku do świata, związkach międzyludzkich, jak i naszych wewnętrznych przemianach.

19 grudnia 2018 r. wydał trzeci oficjalny album zatytułowany Idylla, z którego utwory możemy usłyszeć w rozgłośniach radiowych w całym kraju. Fani, którzy znają i lubią radomski skład za różnorodność i podróże międzygatunkowe, nie zawiodą się. Ci, którzy oczekują czegoś nowego, również będą mogli usłyszeć jak Herbatniki eksplorują kolejne stylistyczne zakątki muzyki, odnajdując się w energicznych połączeniach stylistyki rocka, reggae, ska i elektroniki. Album promują teledyski do utworów: Idylla, Zrób To, Korzenie i Stój!

Zespół tworzą: Daniel Adamczyk – wokal, Piotr Nieciecki – klawisze, gitara, Łukasz Treter – bas, Marcin Niewczas – gitara, Dariusz Kucharski – perkusja, Grzegorz Olewiński –puzon, Damian Czarnecki – trąbka.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje Resursa Music Drive Alicetea

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert