koncert

Retromania, vol. 1

koncert

Retromania, vol. 1

Retromania, vol. 1 - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

wstęp wolny, rezerwacja miejsc online

Trwa moda na muzykę przedwojennej Warszawy. Podążamy za nią!

“Dwudziestolecie międzywojenne” to program przygotowany przez kwartet smyczkowy Fair Playna zamówienie warszawskiej Galerii Sztuki „Zachęta”. Składają się na niego słynne polskie piosenki z lat 20. i 30. XX wieku, m.in. „To ostatnia niedziela”, „Chryzantemy złociste” i „Sexapil”. Autorem większości wirtuozerskich i efektownych opracowań jest wiolonczelista zespołu Jan Stokłosa, który doskonale zna i rozumie rozrywkową konwencję. Muzycy Fair Play współpracowali z Haliną Mlynkovą, Januszem Radkiem, Mariką, Gabą Kulką, Kari Amirian, Grażyną Łobaszewską, Ewą Błaszczyk, Robertem Janowskim, Izą Kowalewską, , światowej sławy duetem DJ-skim ‘Catz ’n Dogz’, Jarkiem Wistem i Anną Hawkins (Nowa Zelandia). Zespół nagrywa także muzykę do filmów i reklam. Na stałe współpracuje z TVP (“Jaka to melodia”, “Przebojowa noc”, “Złota sobota”), a także z Julią Marcell, Jerzem Igorem oraz warszawskimi Studio Buffo i Rampa.

Warszawskie Combo Taneczne. W tej nazwie zawarte są wszystkie najistotniejsze informacje: zespół gra muzykę do tańca, muzykę warszawską (głównie w Warszawie), a staromodne słowo opisujące charakter grupy podpowiada też instrumentarium. Warszawskie Combo Taneczne posługuje się instrumentami otrzaskanymi z graniem na warszawskich podwórkach: bandżolą, gitarą akustyczną, saksofonem, piłą, melodyką. Combo, zanim jeszcze nagrało debiutancki album, zwiedziło podwórka studnie zarówno stołecznego Śródmieścia, jak i charakternej Pragi: Targową, Ząbkowską. Grało tam szlagiery sprzed ponad pół wieku: “Bal na Gnojnej”, “Grunt to rodzinka” czy “Warszawo ma”. W zespole głównym muzycznym partnerem lidera Jana Emila Młynarskiego jest Piotr Zabrodzki, multiinstrumentalista, producent i wokalista (także w jednej z piosenek WCT) znany ze współpracy m.in. z Cinq G, Mitch & Mitch, Baabą, LXMP, The Kurws oraz Paulą & Karolem. Młynarski spotkał się z Zabrodzkim także w grupie Pole, niedawno dołączył do Baaby, a gra również w improwizującym zespole Nervy oraz w duecie J=J z Joanną Dudą. W składzie Warszawskiego Combo Tanecznego są jeszcze: gitarzysta Mateusz Waśkiewicz, saksofonista i klarnecista Tomasz Duda, grająca na pile Anna Bojara oraz kontrabasista Wojtek Traczyk i Lesław Matecki, mandolinista i gitarzysta.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: Retromania, vol. 1

Janek Młynarski z zespołem są fenomenalni. Kocham go za ten warszawski styl, sposób interpretacji i współzabawę z publicznością.Pierwsze dżwięki muzyki w wykonaniu jego i zespołu wywołują dreszcze radości i unoszenia się ze słuchaczami na tej samej fali czucia muzyki Warszawy
Wawa 29.10.2018 20:57
Znakomity koncert, świetni muzycy, którzy potrafią nawiązać kontakt z publicznością i te klimaty: przedwojenne szlagiery, folklor warszawski.... Po prostu super!
Kasia 29.10.2018 19:48
Fantastycznie spędzony wieczór! Polecam!
Natolinka 28.10.2018 20:29
bardzo się nam podobalo
28.10.2018 12:59
Rewelacja zarówno I część jak i II. W moim przypadku stawiam na czele koncert smyczkowy bo to mnie zachwyca.
EBOB 28.10.2018 09:43
Bardzo dobra organizacja, świetne zespoły, cudowne szlagiery. Brawo!
Renata 28.10.2018 09:33

Polecane z kategorii koncert