koncert

RoCK UP!: Gallileous, Indignity, Soul Collector

koncert

RoCK UP!: Gallileous, Indignity, Soul Collector

RoCK UP!: Gallileous, Indignity, Soul Collector - Bilety na koncert

Wracamy z mocniejszymi brzmieniami w Raciborskim Centrum Kultury. Zapraszamy w piątek, 5 listopada na koncert trzech kapel z Raciborza i okolic w ramach RoCK UP - u! Koncert odbędzie się w sali widowiskowej RCK RDK ul. Chopina 21 w godzinach 19:00-22:00. Zaprezentują się: Gallileous, Indignity, Soul Collector. Zatem będzie doom i thrash metalowo a nawet death metalowo.

GALLILEOUS – niegdyś silnie związany z polską sceną doom metalową, od kilku lat koncentruje swe muzyczne ambicje wokół space rocka, hard proga czy psychodelicznego rocka lat 70-tych, co znajduje odzwierciedlenie w recenzjach ostatnich albumów grupy. W marcu 2019 roku, w nowym składzie, w którym poza dotychczasowymi członkami zespołu, Anną Pawlus, Tomaszem Stońskim i Paweł Cebulą, znalazł się perkusista Michał Szendzielorz, zespół zarejestrował nowy materiał. Zapędy słowotwórcze członków zespołu pozwoliły na stworzenie nazwy „Moonsoon”. Tak jak zbliżający się do pełni Księżyc zwiastuje zróżnicowanie nastrojów, a monsuny przynoszą na zmianę pory suche i deszczowe, tak i na nowym albumie będzie można usłyszeć szybkie i mocne utwory, space rockowe hipnotyczne loty, ale również nastrojowe ballady. Brzmieniowo „Moonsoon” nawiązuje do poprzedniej płyty „Stereotrip” i pomimo ewidentnego opuszczenia przestrzeni kosmicznej nadal zaprasza do wspólnego tańca z gwiazdami. Ciężkie gitarowe brzmienie w połączeniu z analogową barwą syntezatora, mocno napędzającym rytmem oraz unikalnym wokalem tworzą potężną dźwiękową zawieruchę. Przygotujcie się na prawdziwy dźwiękowy grom!

INDIGNITY – powstał w 2014 z inicjatywy Mirasa (gitara) i Tarkiego (bębny) jak twór opierający swoje inspiracje o takie zespoły jak Cytotoxin, Defeated Sanity, Cannibal Corpse, Disgorge, Suffocation itp. Na tej bazie chcieli stworzyć coś "świeżego". Rok 2015 przyniósł ze sobą demo “Decrepitude”. Nagrania zyskały uznanie zarówno maniaków metalu jak i prasy branżowej. W 2017 r. po serii koncertów promujących “Decrepitude” zespół wszedł do studia, by nagrać debiutancki album “Realm of Dissociation”. Muzyka Indignity bardziej niż poprzednio skierowała się w kierunku technicznego death metalu, nie rezygnując przy tym z elementów grindu i slamu. Zespół cały czas intensywnie koncertuje, odwiedzając kolejne kraje min. Niemcy, Czechy i Rosję. Rok 2020 przynosi kolejną mocną partię nowej muzyki w postaci splita "A Cold - Blooded Torture Chamber".

SOUL COLLECTOR to polski zespół thrash metalowy zaliczany do tzw. New Wave Of Old School Thrash. W swojej twórczości grupa inspiruje się dokonaniami gigantów zza oceanu takich jak Exodus, Testament, Metallica, Megadeth, Overkill a także polski Kat. Styl zespołu cechują agresywny gitarowe riffy, duża liczba solówek gitarowych oraz charakterystyczny, wrzaskliwy wokal (porównywany do Bobiego “Blitza”, Udo Dirkshneidera, czy Stevea “Zetro” Souza). Kompozycje SC to zarówno typowe thrashowe petardy, jak i bardziej skompliwkoane kompozycje, z licznymi zmianami tempa oraz tonacji. Pomimo zdecydowanie thrashowego brzmienia utwory zawierają sporą dawkę melodii, co dodaje im swego rodzaju przebojowości. Zespół pozostaje aktywny scenicznie od 2009, koncertując w Polsce i zagranicą.
Honorowane raciborskie karty:,,Senior 60+'', ,,Rodzina+''

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: RoCK UP!: Gallileous, Indignity, Soul Collector

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert