koncert

Robert Kasprzycki

koncert

Robert Kasprzycki

Robert Kasprzycki - Bilety na koncert

Robert Kasprzycki | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2020, 2021

Robert Kasprzycki (ur. 21 września 1969 w Śremie) – polski poeta, pieśniarz , muzyk i kompozytor. Okazjonalny tłumacz (j. łaciński, angielski, rosyjski), felietonista, recenzent (literacki i muzyczny), współpracujący z Gazetą Wyborczą i Tygodnikiem Powszechnym, autor tekstów kabaretowych. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV, Związku Autorów ZAIKS oraz Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych SAWP.

W roku 1980 przeniósł się wraz z rodzicami do podkrakowskich Myślenic, gdzie ukończył szkołę podstawową i średnią. Tam także debiutował jako wykonawca piosenki poetyckiej i gitarzysta lokalnych formacji rockowych. W 1989 roku rozpoczął studia polonistyczne w krakowskiej Wyższej Szkole Pedagogicznej, które ukończył w roku 1994, a następnie rozpoczął studia doktoranckie.

Laureat wielu konkursów poetyckich i festiwali m.in. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie w roku 1992 (I nagroda oraz Stypendium im. Wojtka Bellona), XX Spotkań "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie (pierwsza nagroda – za piosenkę „Brudny autobus do stacji Golgota”), konkursu o "Złamane Pióro" (pierwsza nagroda za oryginalną twórczość poetycką)(1994), wyróżnienie za tłumaczenie poezji Horacego i Owidiusza w Konkursie Literackim Młodych Twórców UJ(1994), wyróżnienie, wraz z grupą LIFE, na festiwalu rockowym w Węgorzewie (1994), „Grand Prix” na V Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Studenckiej „Łykend” we Wrocławiu (1995).

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Kameralnie i przyjemnie - Robert oczywiście w formie:)
Świetny koncert Roberta Kasprzyckiego, powalającego swoją charyzmą, rewelacyjnym głosem poczuciem humoru i spokojnie znoszącym niedogodności występu.
Kullka76 10.03.2016 18:13
rewelacyjnie jak zwykle :)
Koncert - rewelacja! Prawie 3 godziny muzyki przeplatanej anegdotami z życia Artystów. Nowe utwory pomiędzy znanymi kawałkami i tradycyjne "kasprzyckie" wciąganie publiczności we wspólne śpiewanie. Zespół - jak zwykle - cudownie nastrojony, świetnie bawiący się muzyką i słowem i nadal w swoim muzycznym kosmosie. Świetna zabawa. Dziękuję!

Polecane