koncert

Rodzinne Walentynki - Dorota Miśkiewicz & Henryk Miśkiewicz & Marcin Wasilewski Trio

koncert

Rodzinne Walentynki - Dorota Miśkiewicz & Henryk Miśkiewicz & Marcin Wasilewski Trio

Rodzinne Walentynki - Dorota Miśkiewicz & Henryk Miśkiewicz & Marcin Wasilewski Trio - Bilety na koncert

Rodzinne Walentynki - Dorota Miśkiewicz & Henryk Miśkiewicz & Marcin Wasilewski Trio | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2020, 2021

DOROTA MIŚKIEWICZ & HENRYK MIŚKIEWICZ & MARCIN WASILEWSKI TRIO

Pierwszy wspólny projekt ojca i córki, znakomitego saksofonisty i wokalistki jazzowej

Na koncert składają się premierowe utwory napisane przede wszystkim przez Henryka i Dorotę. Uzupełnia je kompozycja Michała Miśkiewicza. Choć taki materiał wydawałby się oczywistością, kazał na siebie długo czekać. Dorota i Henryk Miśkiewicz występowali wspólnie, ale nigdy wcześniej nie były to koncerty w ramach specjalnie przygotowanego programu.
Stylistycznie projekt określają zarówno liryzm, jak dynamiczny, charyzmatyczny jazz. Teksty do nowych piosenek napisali Bogdan Loebl, Ewa Lipska, Grzegorz Turnau i Wojciech Młynarski.
Brzmienie projektu dopełnia Marcin Wasilewski Trio tworzone przez najznakomitszych polskich muzyków jazzowych. Losy zespołu oraz rodziny Miśkiewiczów złączone są od momentu, kiedy Michał Miśkiewicz dołączył do trio 25 lat temu. Mają też na swoim koncie wspólną płytę z Henrykiem “Lyrics”. Trudno sobie zatem wyobrazić lepszy, muzyczny zestaw. To jazz najwyższej próby!

Henryk Miśkiewicz w jazzowym środowisku uchodzi za najlepszego polskiego saksofonistę, słychać go na niezliczonych płytach. Grał w legendarnym zespole Jazz Carriers oraz w Studio Jazzowym Jana Ptaszyna Wróblewskiego, jego pierwsza liderska płyta "More love" sprawiła, że pokochały go rzesze Polaków. Ton jego saksofonu towarzyszył również większości filmów lat 80-tych. Koncertował na całym świecie z m.in. Ewą Bem, Andrzejem Jagodzińskim, Jarosławem Śmietaną, Wojciechem Karolakiem czy Adzikiem Sendeckim.

Dorota Miśkiewicz nie tylko śpiewa, komponuje, pisze teksty, ale także kreuje unikalne projekty artystyczne. W 2016 roku zaprezentowała projekt PIANO.PL, podczas którego po raz pierwszy w historii polskiej muzyki na jednej scenie zaprezentowało się kilkunastu wybitnych polskich pianistów trzech generacji. To jej szósta płyta nagrana pod własnym nazwiskiem. Swoją karierę rozpoczęła w zespole Włodzimierza Nahornego. Jako jedna z nielicznych nagrywała i koncertowała z Cesarią Evorą, Stefano Bollanim, Tomaszem Stańko. Zapraszali ją także Nigel Kennedy, Jan Ptaszyn Wróblewski, Grzegorz Turnau, Wojciech Młynarski...

Marcin Wasilewski Trio to jeden z rodzimych skarbów i najbardziej znany na świecie polski zespół jazzowy. Od lat nagrywają dla prestiżowej wytwórni ECM Records. Dotychczas każda ich płyta otrzymywała "Fryderyka" i pozytywne recenzje za granicą, pojawiała się na jazzowych listach magazynu Billboard. Ich ojcem chrzestnym był Tomasz Stańko, z którym nagrywali i koncertowali ponad 20 lat. Muzycy współpracowali z gigantami światowego jazzu m.in. z Charlsem Lloydem, Janem Garbarkiem, Branfordem Marsalisem, Joe Lovano, Nilsem Petterem Molværem, Alem Fosterem, czy Manu Katche. W tym roku świętują 25-lecie pracy rozpoczęte trasą po Japonii i Korei Pd.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Z pewnością było super, ale musieliśmy odwieźć mamę do szpitala i szczerze mówiąc nie byliśmy na tym koncercie.
to był bardzo miły wieczór
Brawo!
Super koncert. szczególnie świetnie grali H. Miśkiewicz i .a Jagodziński. Super
Wybitni artyści. Wspaniała atmosfera
Muzyka z najwyższej półki! WOW
Muzyka z najwyższej półki, a nawet z pawlacza. Żadnej fałszywej nuty, Dorota piękna, dowcipna i bajecznie śpiewająca. Kapitalna zabawa. No i nie wiedzieliśmy, że mamy w Łomiankach taką fajną salę koncertową - aż prosi się o więcej takich imprez.
Kaśka i Marek z Zielonej. 16.02.2020 10:45
Rewelacyjny koncert! Super, że takie rzeczy się dzieją :) Oby więcej
Cudowny koncert z klimatem i dobrą energią. Muzyka na najwyższym poziomie.
WYBITNI Muzycy. Najwyższy poziom. Fantastyczny koncert. Przyjemność nie do opisania. To trzeba przeżyć i poczuć. Pozdrawiamy i czekamy na więcej :-)

Polecane