Rootz Underground (Jamajka) | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2021, 2022 - biletyna.pl

koncert

Rootz Underground (Jamajka)

koncert

Rootz Underground (Jamajka)

Rootz Underground (Jamajka) - Bilety na koncert

Rootz Underground - gwiazda reggae z Jamajki zagra w Starym Klasztorze!

Miłośników tanecznych rytmów z Jamajki zapraszamy 4 lutego do Starego Klasztoru na koncert zespołu Rootz Underground!

Ich muzyka wymyka się łatwemu przyporządkowaniu do jednego gatunku. W brzmieniu Rootz Underground łatwo odnaleźć nie tylko klasyczne roots reggae, ale słychać w nim także elementy rocka, jazzu, hip-hopu, czy nowoczesnego dubu. Umiejętnie łącząc muzyczne wibracje ze świadomym, społecznie zaangażowanym przekazem przebyli długą drogę z małych, jamajskich klubów na sceny największe sceny reggae na Jamajce i niemal na całym świecie.
W swojej ojczyźnie wielokrotnie występowali na najbardziej prestiżowych scenach takich festiwali, jak Sunsplash, Rebel Salute, Welcome to Jamrock, Reggaelution, czy Sumfest and Air Jamaica Jazz & Blues.
Debiutancki album zespołu „Movement” (2008) spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony fanów, jak i krytyków, co pozwoliło rozpocząć karierę w Europie (pierwszy występ w 2009 r.) i Ameryce Północnej. Rootz Underground grali m.in. na festiwalach Summerjam, Reggae Sunska, Roskilde.
Ich pozycję ugruntował wydany w 2010 roku album „Gravity” zawierający takie przeboje, jak „Unknown Soldier”, czy „Power To The People”.
Rootz Underground dzielili scenę z wieloma gwiazdami muzyki reggae, z których najbardziej znani to Gregory Isaacs, Stephen Marley, Ziggy Marley, Israel Vibration, The Wailing Souls, Alpha Blondy, Toots and The Maytals oraz Dean Fraser, Anthony B i and Tarrus Riley.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Brak recenzji

Polecane