Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

koncert

Roy Einar Dreng, Gerrard & Olsen

koncert

Roy Einar Dreng, Gerrard & Olsen

Roy Einar Dreng, Gerrard & Olsen - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Roy Einar Dreng to norweski wokalista, kompozytor i autor tekstów.. Po wielu latach występów z zespołem BobBand /tribute band Boba Dylana/ zaczął tworzyć własną muzykę w tradycyjnym gatunku.
W Norwegii jest znany z indywidualnych interpretacji Boba Dylana.
Mówi, że Dylan nauczył go struktury tekstu i narracji.
To autor i wykonawca projektu "My Dylan Your Dylan” na zlecenie Festiwalu Literatury w Stavern (Stavern Litteraturfestival). Wielokrotnie wystąpił na Dylan Festival w Beitostølen, oraz na koncertach poświęconych 70 i 75-tym urodzinom Noblisty na scenach w Rockefeller i Parkteatret w Oslo.
Z własnym materiałem artysta występował w Europie, głównie w Danii, Włoszech i Polsce, gdzie zagrał około 80 koncertów, m.in. na Pikniku Country w Mrągowie i Festiwalu Bardów w Warszawie, Dwukrotnie na Nordic Talking festival w Gdańsku i Gdyni.
Wraz z zespołem R.E.DRENG & FRIENDS, nagrał dwa albumy," Middle of the Night " (2016) i " Awareness" (2021). Albumy są mieszanką stylów, bluesa, folku, muzyki latynoskiej z akordami "walca umarłych".
Oba albumy są dostępne w wersji fizycznej CD i Winyl oraz na platformach cyfrowych.
Roy Einar Dreng został uznany Artystą Miesiąca przez Norweskie Forum Americana /Norsk Americana Forum/
Jesienią ukaże się nowy album "Mellom Himmel og Jord" inspirowany tradycyjną muzyką norweska, z tekstami w języku ojczystym.
Skład zespołu:
Roy Einard Dreng - śpiew, gitara, harmonijka
Ronnie Gerrard - mandolina, skrzypce, cytra -
Szkocki muzyk z długą karierą w brytyjskiej muzyce ludowej mieszkający w Norwegii. Brał udział w kilku wydawnictwach płytowych i grał w wielu zespołach i na wielu trasach w całej Europie.
Ostatnie lata z zespołem The Corner Boys i Roy Einar Dreng & Friends. Głównymi instrumentami są skrzypce, mandolina i cytra, wokal, ale także gra na gitarze i fletach.
Asbjørn P. Olsen - kontrabas
Basista (kontrabas i bas elektryczny), organizator i pedagog. Studiował w Konserwatorium Muzycznym Østlandet w Oslo. Uczył w działach muzycznych Sandefjord VGS, Thor Heyerdahl VGS Larvik i Skien VGS. Był liderem orkiestry, aranżerem, muzykiem m.in. w produkcjach Scene Ess w Vestfold/Oslo, Livets Dans w Åsgårdstrand, w różnych kontekstach NRK, a także wieloletnim niezależnym muzykiem.
Grał i aranżował dla wielu narodowych artystów: Bjarne Nerem, Kjell Karlsens Orkester, New Jordal Swingers, Vazelina Bilopphøggers, Hege Schøyen/Øyvind Blunck, Bjørn Eidsvåg, Kari Bremnes, Christian og Stein Ingebrigtsen, Stedjetan, Betjetan, Agneta Feltskog /ABBA? i innych. Obecnie gra w kilku kontekstach muzycznych: irlandzko/szkocki z Cornerboys, country/pop z Lefty i The Tin Can Sellers, blues/rock z Halfmoon oraz różne projekty jazzowe (K. Gidefeldt /B.O.Olsen Band) i jest członkiem projektu grupy Roy Einar Dreng, Gerrard & Olsen.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

 KUP BILET

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Roy Einar Dreng, Gerrard & Olsen

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert