koncert

Rykarda Parasol

koncert

Rykarda Parasol

Rykarda Parasol - Bilety na koncert

Rykarda Parasol | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2020, 2021

Rykarda Parasol to obdarzona wyjątkowym głosem amerykańska wokalistka i autorka przejmujących tekstów. Pochodzi z San Francisco, ale jak każdy bard, poznała świat, o którym ma niejedną mroczną historię do opowiedzenia. Zaśpiewane charakterystycznym, głębokim głosem utwory jej autorstwa tworzą przejmujący klimat, utkany z osobistych doświadczeń, obserwacji, spotkań i przeżyć. Jej kreacja sceniczna wyróżnia się elegancją, stylem i wysmakowanym wizerunkiem, nawiązującym do rockowego image’u. Jako wcielenie dyskretnego uroku film noir, podtrzymuje tradycję Marii Callas i Ediego Sedgwicka.

Wszystkie wydane do tej pory albumy zbierają doskonałe recenzje w Europie i USA. Artystka nagrywa i występuje z akompaniamentem gitary akustycznej i fortepianu, często z towarzyszeniem zespołu. Większość jej dokonań artystycznych charakteryzuje magiczny amalgamat elementów literatury, kultury, psychologii, egzystencjalizmu i ludzkich interakcji. Choć nie da się uniknąć powierzchownych porównań: muzycznych do Nicka Cave’a, Cat Power, Velvet Underground, Johnny Casha czy Edith Piaf, oraz literackich – do Williama Faulknera, Christiny Rosetti czy Oscara Wilde’a, to twórczość Rykardy Parasol jest w pełni oryginalną, autonomiczną wypowiedzią świadomego siebie Artysty. Szukając inspiracji sięga do sztuk plastycznych, muzyki klasycznej (w tym awangardy), amerykańskiej muzyki źródeł (blues, Motown, doo-wop) oraz nowszej (Folk Noir, Alt Country), łącząc je z europejskimi wpływami (brytyjski i francuski pop), a nawet z podjętymi kiedyś studiami nad operą. Naczelną rolę pełni jednak opowieść, wypełniona treścią forma, osobista historia, którą ma do opowiedzenia. Urodzona i wychowana w USA córka Szwedki i Izraelczyka (który przeżył holocaust w Polsce), wiele podróżuje po świecie. Od kilku lat spędza dużo czasu w Paryżu, gdzie studiuje poezję amerykańską i zgłębia tajniki argentyńskiego tanga. W trasy po Europie jeździ z zespołem złożonym z doskonałych polskich muzyków. Związki Rykardy z Polską pogłębiły się, odkąd Artystka nawiązała współpracę z supergrupą Heart and Soul, stworzoną przez muzyków formacji L.Stadt, Agressiva 69, Made In Poland, Cool Kids of Death. Rykarda nagrała z nimi EP „Heart and Soul” (2011) oraz pełnowymiarowy album „Heart and Sould Presents Songs of Joy Division” (2015). Jej piosenki znalazły się na ścieżce dźwiękowej kultowego filmu Sala samobójców (2011).

Rykarda występuje w Europie z dwoma doskonałymi, polskimi muzykami: Miłoszem Wośko (instrumenty klawiszowe) i Robertem Rasz (perkusja).

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Pierwszy raz miałam okazję posłuchać Rykardy na żywo, jestem pod dużym wrażeniem aż do dzisiaj. Niezapomniany wieczór.
caroll 23.11.2017 15:11
Występ Pani Rykardy potwierdził wcześniejsze informacje o Jej wyjątkowości! Ale brak nawet mini konferansjera i dodatkowych informacji o artystce trochę zubożył spektakl.
emiola 23.11.2017 11:28
Suuuuuuuuuuuuuuper
tkaluzny@me.com 21.11.2017 21:55
Witam i na wstępie poz dr cały zespół.Przebieg koncertu jak i poziom wokalistki oceniam na przyzwoitym poziomie.Natomiast brak zapowiedzi artystki wraz z zakończeniem występu z podziękowaniami w tle przez organizatora jest wyrazem braku profesjonalizmu i zarazem szacunku dla muzyki jak i policzkiem wstydu dla mojej osoby i zebranej publiczności.Po zdr serdecznie Michał Piaseczno .
Michał Piaseczno . 20.11.2017 15:47
Bardzo szybko czas minął na koncercie, profesjonalnie i z klimatem. Powinna być tylko większa sala i wygodniejsze krzesła. Polecamy zaczerpnąć inspiracji z konstancińskiej "Hugonówki".
Paralda Rykasol 20.11.2017 15:07
Artystka Wyjątkowa w stylu I głosie !
Polecam wszystkim, doskonały koncert!
Świetny występ.
Spędziliśmy bardzo miły wieczór słuchając Rikardy Parasol. Mam uwagi dotyczące nagłośnienia sali. Było za mocne na tak małą salę.
Rykarda i towarzyszący jej muzycy byli fenomenalni. Po koncercie można było kupić płyty cd, vinylowe oraz tom wierszy, podpisywane "na żywo" przez Artystkę. Sala domu kultury zaaranżowana minimalistycznie, acz bardzo klimatycznie, w zgodzie z gatunkiem wykonywanej muzyki. Było super, dziękuję za świetny wieczór.
mikolajjj 20.11.2017 11:24
moje nastoletnie dziecko oszalało.
Na taki koncert (to przecież raczej żwawa muzyka), krzesełka na widowni trochę nie pasowały. Chyba lepiej byłoby na stojaka. No i minimalnie za głośno (ja siedzialem z tyłu i było na granicy, ale w pierwszych rzędach to chyba było za mocno).
Świetny koncert!
koncert znakomity, nie spodziewałem się zresztą innego; organizacyjnie kilka niedociągnięć (zamieszanie z miejscami "teatralnymi", konferansjer nie do końca zaznajomiony z twórczością R.P., nagłośnienie)
Suuuuuuuuuuuuuper, coś niebywałego, artystka wysokiego formatu,polecam gorąco:)))
KASIKO71 10.05.2016 05:23

Polecane