Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

koncert

„Rzeczy niepokój” - Baczyński muzycznie

koncert

„Rzeczy niepokój” - Baczyński muzycznie

„Rzeczy niepokój” - Baczyński muzycznie - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Zapraszamy na wyjątkowy koncert z wierszami wybitnego poety i żołnierza zmarłego podczas Powstania Warszawskiego.

Rok 2021 został ogłoszony Rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego - w uznaniu jego zasług dla polskiej kultury, w 100-lecie jego urodzin. Muzycznej interpretacji wierszy poety podejmie się zespół Blue Sounds. Połączenie muzyki i poezji ukaże ponadczasowość i uniwersalny charakter twórczości Baczyńskiego, uzmysłowi jak wielką wartość posiadają jego wiersze i na jak wielu różnych płaszczyznach mogą stanowić inspirację dla innych artystów. Podczas koncertu usłyszymy między innymi muzykę do wierszy: „24.XII”, „Elegia o chłopcu polskim”, „Kołysanka”, „Spojrzenie”. Wszystko w niezwykłych elektroakustycznych brzmieniach zespołu z Włocławka.

Zespół Blue Sounds powstał pod koniec lat dziewięćdziesiątych. W roku 2006 światło dzienne ujrzała debiutancka, stricte bluesowa płyta zespołu „Tak naprawdę to wszystko z miłości", która spotkała się z dużym uznaniem zarówno wśród szerokiej rzeszy słuchaczy muzycznych środowiska bluesowego jak i jazzowego. W roku 2008 doczekała się również reedycji w Japonii pod angielskim tytułem To Be Honest It’s All Because of Love. Kolejny album "Karuna" w roku 2013 to dość eklektyczna płyta. Można powiedzieć, że jest to muzyka z pogranicza bluesa, jazzu, muzyki latynoskiej i folk. Nagrody i największe osiągnięcia zespołu miały zarówno charakter regionalny jak i ogólnopolski. Zespołu wystąpi w składzie: Joanna Karkoszka - wokal i gitara, Tomasz Karkoszka - perkusja, Jacek Cichocki - instrumenty klawiszowe, Jarosław Szajerski - bas.

Koncert dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura - Interwencje 2021.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: „Rzeczy niepokój” - Baczyński muzycznie

Wspaniałe, zaskakujące aranżacje i strona wizualna. Tęskniłam jedynie za dyskretnym tekstem wierszy w tle.
Ada 22.09.2021 15:22
„Rzeczy niepokój” - Baczyński muzycznie
Włocławek, 19.09.2021
Centrum Kultury "Browar B."
Wspaniały temat spotkania, miła atmosfera, dobre oświetlenie sceny, ale miałam wrażenie, że nagłośnienie jest nienajlepiej wyregulowane przez co śpiew wokalistki był dla mnie niezbyt wyraźny.
BaczSię 20.09.2021 21:40
„Rzeczy niepokój” - Baczyński muzycznie
Włocławek, 19.09.2021
Centrum Kultury "Browar B."

PROMOCJA DNIA

-25%

Kraków
14.10.2022 19:00

bilety od 80,00 zł

KUP BILET

Polecane z kategorii koncert