Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-03-2023

koncert

SCENA PIOSENKI AUTORSKIEJ: Piotr Selim

koncert

SCENA PIOSENKI AUTORSKIEJ: Piotr Selim

SCENA PIOSENKI AUTORSKIEJ: Piotr Selim - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

SCENA PIOSENKI AUTORSKIEJ
Piotr Selim

wystąpią
Hanna Lewandowska - słowo
Piotr Selim - śpiew, fortepian

zaprasza - Basia Stępniak-Wilk

Hanna Lewandowska - autorka wierszy i tekstów piosenek; Od ponad 30 lat współpracuje z Piotrem Selimem -pianistą, kompozytorem i wokalistą. Piosenki tej autorsko-kompozytorskiej spółki wielokrotnie były nagradzane w konkursach o zasięgu ogólnopolskim.

Teksty Hanny Lewandowskiej z muzyką i w wykonaniu Piotra Selima znalazły się na wszystkich autorskich płytach Lubelskiej Federacji Bardów. Utwór „Szukam Twoich śladów”, stanowiący III część skomponowanej przez Piotra Selima kantaty „Z ziemi wiernej”, został opublikowany w wydawnictwie „Jan Paweł II: Wyrażam radość, że Lublin żyje… (Gaudium, Lublin 2012), zaś piosenki: „Ty nie jesteś ty bywasz’ oraz „Bądź wyłącznie dlatego” - w albumie „Tryptyk dla Fryderyka” (Polihymnia, 2010 r.). Debiutancka, solowa płyta Piotra Selima CD W rytmie bolera, wydana przez firmę Dalmafon w 2012 r., zawiera 14 tekstów Hanny Lewandowskiej, zaś drugi solowy album CD Piotr Selim. Uważnie, wydany w 2022 roku, zawiera 12 piosenek z tekstami Hanny Lewandowskiej.
Hanna Lewandowska jest stypendystką Stowarzyszenia ZAiKS za tekst Tryptyku „Moje miejsca – Mój dom, Moje miasto, Moja ojczyzna” oraz za tom poezji „Stacyjki”, opublikowany w 2021 roku. Jest również autorką scenariusza i utworów w spektaklu „Jestem tu, jestem z Tobą”, którego premierowe wykonanie miało miejsce w lubelskim Centrum Spotkania Kultur w 2018 r. oraz oratorium „(Po)mosty”, napisanego z okazji 450-lecia podpisania Unii Lubelskiej (premiera - 1 lipca 2019 r. w kościele O.O. Dominikanów w Lublinie).
Hanna Lewandowska w 2016 otrzymała Medal Prezydenta Miasta Lublin, w roku 2017 Medal 700-lecia Miasta Lublin, w roku 2021 Medal Zasłużony dla Miasta Lublin.

Piotr Selim - kompozytor, wokalista, aranżer, producent muzyczny, pianista ze stopniem doktora sztuki, akompaniator niezliczonej ilości piosenkarzy i kilkudziesięciu chórów, jeden z muzyków tworzących Kwintet Tanguillo, wykonujący tanga Astora Piazzolli. Brał udział na nagraniach ponad 50 płyt. Od 23 lat współtworzy Lubelską Federację Bardów, zespół, z którym nagrał 14 płyt CD i DVD. Jest jednym z wokalistów zaproszonych przez laureata Grammy 2014 Włodka Pawlika do koncertu - spektaklu „Wieczorem", w którym zaśpiewał wiersz Józefa Czechowicza „Elegia uśpienia”. Jest także autorem muzyki do spektaklu teatralnego „Machia” według scenariusza i w reżyserii Juliusza Machulskiego. Piotr Selim to laureat Nagrody Artystycznej Miasta Lublin za 2014 rok. W 2016 otrzymał także Medal Prezydenta Miasta Lublin, w roku 2017 Medal 700-lecia Miasta Lublin oraz w roku 2021 Medal Zasłużony dla Miasta Lublin. To również stypendysta Stowarzyszenia ZAiKS oraz stypendysta Prezydenta Miasta Lublin w dziedzinie kultury na 2015 i 2017 rok. Kompozytor muzyki do bajek i słuchowisk radiowych Grażyny Lutosławskiej. Od ponad 30 lat komponuje i wykonuje muzykę przede wszystkim do tekstów Hanny Lewandowskiej. Te prezentacje przyniosły Piotrowi wiele nagród, m.in. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, „Łaźni” w Radomiu, olsztyńskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”, Spotkań z Piosenką Autorską i Poezją Śpiewaną w Biłgoraju. Przede wszystkim jednak zgromadziły liczne grono słuchaczy ceniących słowo i nietuzinkową interpretację.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Nie masz pomysłu na prezent?

Kup voucher na dowolne wydarzenie i podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: SCENA PIOSENKI AUTORSKIEJ: Piotr Selim

Cudowny koncert. Świetna narracja Pani Hanny Lewandowskiej Brawurowe wykonanie utworów muzycznych przez Pana Piotra Selima. Czas spędzony na tym koncercie nie był stracony, a wręcz przeciwnie, okazał się wartościowym wydarzeniem w moim życiu. Wszystkim szczerze polecam. Koncert wart jest tego, bo rozpropagować talent wykonawców wśród szerszej publiczności.
Dorota Radwan 27.01.2023 14:07

Polecane z kategorii koncert