koncert

SPEAKING CONCERT - Wielka cisza, rzecz o Beethovenie

koncert

SPEAKING CONCERT - Wielka cisza, rzecz o Beethovenie

SPEAKING CONCERT - Wielka cisza, rzecz o Beethovenie - Bilety na koncert

SPEAKING CONCERT jest autorskim cyklem koncertów Fundacji Fabryka Sztuki, wychodzącym naprzeciw nawet najbardziej wybrednym gustom. Każdy z programów poświęcamy konkretnemu zagadnieniu, ukazując zarówno omawiane dzieło, jak i jego kompozytora w kontekście historycznym i kulturowym. Poprzez fuzję muzyki, multimediów, tradycji i dobrego humoru tworzymy atrakcyjny i unikalny w skali europejskiej format. Wykonywanie muzyki łączymy z błyskotliwymi komentarzami charyzmatycznego dyrygenta, Marcina Sompolińskiego, oraz autorskimi filmami i prezentacjami.

Jak wyglądają̨ Speaking Concerts? Jak najprawdziwsze… śledztwo! Marcin Sompoliński, dyrygent i prelegent w jednej osobie, z wnikliwością̨ godną detektywa odkrywa tajemnice historii muzyki, dekonspirujący pilnie strzeżone sekrety kompozytorów i melomanów, i zdzierając maskę̨ powagi z muzyki, która poważną wcale nie jest. W sprawach największej wagi ogromną rolę odgrywa plotka – kwestia pozornie nieistotna, która dyskretnie zmienia bieg zdarzeń.

Podczas dwudziestu koncertów z serii Speaking Concerts publiczność́ dowiedziała się m.in. o statusie majątkowym Antonio Vivaldiego, o tym, jak to możliwe, że premiera Święta Wiosny Igora Strawińskiego skończyła się̨ interwencją służb porządkowych i kim byłby Jan Sebastian Bach, gdyby nie jego pracowite dzieci.

WIELKA CISZA - rzecz o BEETHOVENIE

Ludwig van Beethoven, jeden z największych geniuszy muzycznych, kompozytor o magnetycznej osobowości, w młodym wieku został dotknięty utratą słuchu – stąd właśnie tytuł naszego przedsięwzięcia Wielka cisza. Podczas koncertu prześledzimy proces twórczy kompozytora w oparciu o niepublikowane szkice III Symfonii. Ponadto przywołamy okoliczności powstawania „Eroiki”, zwrócimy uwagę na znane już fakty i ujawnimy sensacyjne odkrycia dotyczące tego genialnego utworu! Podczas koncertu odpowiemy na pytania:

• Czy Beethoven rzeczywiście był gburem?
• Co mówi o nim Lista Schindlera?
• Dlaczego i z kim pojedynkował się w młodości?
• Na czym polegają związki Beethovena z Polską?


Drodzy Widzowie❗️
Liczba dostępnych miejsc na koncertach jest ograniczona ze względu na panujący reżim sanitarny, który zachowujemy zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Jako organizatorzy dokładamy wszelkich starań, aby w trakcie koncertu czuli się Państwo bezpiecznie i komfortowo!
Do zobaczenia!

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

 KUP BILET

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: SPEAKING CONCERT - Wielka cisza, rzecz o Beethovenie

Jak zawsze piękny koncert. Może brakowało mi. 5 symfonii , na którą liczyłam w wykonaniu na tzw żywo. Ale występ jednego z wykonawców bardzo mi się podobał. Mam na myśli grę Pana grającego na bębnach. Jego gra to sama muzyka, przeżywał każdy wydawany przez bębny dźwięk. .
Jadwiga 14.06.2021 20:36
Miły dla oczu i ucha kontakt z żywą muzyką. Poruszający wrażliwość i wyobraźnię problem słuchu artysty i jego wpływ na twórczość. Szkoda, że krótko😄
IRA 14.06.2021 14:47
Bardzo piękny koncert. Dziękuję.

Polecane z kategorii koncert