Scena Piosenki Autorskiej: Paulina Bisztyga | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2021, 2022 - biletyna.pl

koncert

Scena Piosenki Autorskiej: Paulina Bisztyga

koncert

Scena Piosenki Autorskiej: Paulina Bisztyga

Scena Piosenki Autorskiej: Paulina Bisztyga - Bilety na koncert

Scena Piosenki Autorskiej: Paulina Bisztyga

Wystąpią:
Paulina Bisztyga – śpiew
Jacek Serczyk – gitara
Konrad Ligas – akordeon

Zaprasza – Basia Stępniak-Wilk

Paulina Bisztyga – wokalistka, kompozytorka, poetka, dziennikarka radiowa; ukończyła liceum plastyczne w Nowym Wiśniczu (dział ceramiki), a następnie historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim, ale główną materią, którą posługuje się na co dzień, jest słowo i muzyka. Wiersze i teksty piosenek oraz sceniczne interpretacje Pauliny Bisztygi były wielokrotnie nagradzane: nagrody festiwalu FAMA w Świnoujściu, II miejsce Studenckiego Festiwalu Piosenki, Stypendium im. Marka Grechuty czy Nagroda im. Grzegorza Ciechowskiego, to tylko niektóre z prestiżowych wyróżnień. Jej twórczość inspirowana jest wieloma dziedzinami sztuki i łączy różnorodne formy aktywności. Paulina konsekwentnie podąża własną drogą artystyczną i nie ulega sezonowym modom. Pisze, komponuje, śpiewa, maluje. Jest autorką wielu tomików poezji, m.in. nagrodzonego przez Macieja Słomczyńskiego „Nie nazywaj mnie mrokiem”, a także tekstów piosenek i autorskich albumów: CD Nie ma co się bać, CD Proste jest prawo miłości, CD Z miłości. Głos Pauliny usłyszeć można w Radiu Kraków, w którym prowadzi programy muzyczne i w którym jest redaktor naczelną Off Radio Kraków – rozgłośni muzycznej kierowanej do młodych. Artystka współorganizuje ponadto krakowski festiwal Kobieca Transsmisja, a jeden z jej recitali nosi tytuł „Poetki świata”. Sięga w nim po pieśni Lhasy de Sela, Mercedes Sosy, Violety Parra, pieśni autorek wybitnych i charyzmatycznych (także w językach oryginalnych – angielskim, hiszpańskim, francuskim). Wplata je między własne, pełne emocji, śpiewane opowieści.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

świetny koncert, super wokal i tekst. Prowadząca też przygotowana i profesjonalna!!!
świetny koncert. Prosimy by częściej i więcej śpiewała Pani Paulina Bisztyga. może repertuar piosenki włoskiej....itp.. Cudowna wokalistka, piosenki z głębią.
Super koncert. Pani Paulino. Proszę nie robić więcej takich przerw w koncertach, bo potem stres przy powrocie ;) Jak dla mnie formuła kontrabas + akordeon była lepsza, a idealnie byłoby z perkusja jeszcze, gitara niekoniecznie,. Ale to szczegóły. Piosenki i głos najwazniejszy.

Polecane