koncert

Sean Noonan A Gambler's Hand featuring - Europa Tour 2014

koncert

Sean Noonan A Gambler's Hand featuring - Europa Tour 2014

Sean Noonan A Gambler's Hand featuring - Europa Tour 2014 - Bilety na koncert

Sean Noonan A Gambler's Hand featuring - Europa Tour 2014 | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2020, 2021

Sean Noonan po raz pierwszy zwrócił na siebie uwagę opinii publicznej w 1999 roku jako perkusista zespołu The Hub. Był to jeden z kilku zespołów, który tworzył awangardową muzykę nowej generacji na undergroundowej scenie Brooklynu. Od narodzin jego zespołu Brewed by Noon, stworzył on oryginalne koncepcje muzyczne od afro-celtyckiego punk-jazzu do awangardowej muzyki kameralnej i improwizowanych opowieści.

Noonan wyprodukował 19 rożnych albumów i do współpracy zaprosił wielu znakomitych artystów takich jak: Marc Ribot, Jamaaladeen Tacuma, Mat Maneri, Susan McKeown, Abdoulaye Diabate oraz Malcolm Mooney.

Jako kompozytor, perkusista, producent i gawędziarz nie boi się podejmować ryzyka w swojej twórczości. Rozwinął znaczące koncepcje brzmieniowe takie jak praca z nagłośnionym kwartetem smyczkowym w albumie A Gambler's Hand z 2012 roku. Ukazał tam progresywne traktowanie kwartetu smyczkowego jako rozszerzenie zestawu perkusyjnego. Jego inspiracje łączą narrację z estetyką nowoczesnej muzyki kameralnej, nowej muzyki improwizowanej i eksperymentalizmu począwszy od Henry Cowella do Johna Zorna.

Podczas gdy projekt A Gambler's Hand zawdzięcza wiele inspiracji z tradycji kwartetów smyczkowych Beethovena i Bartóka to proces pisania piosenek przez Noonana jest zakorzeniony w literaturze, folklorze i starożytnych inwokacjach. Są to bajki, psychodeliczne koszmary wyjęte z własnych doświadczeń, opowiadane z perspektywy irlandzko-amerykańskiego, punk-jazzowego nowojorczyka, który zakochał się w baśniach i muzyce afrykańskiej.?

Na koncertach w U.K. Niemczech, Austrii, Włoszech, Francji, Belgi, Holandii, Węgrzech i Polsce, amerykańskiemu perkusiście i kompozytorowi będzie towarzyszyć polski kwartet smyczkowy A Gambler's Hand.

W październiku, Sean Noonan wyda kolejny krążek In the Ring, będzie to drugi album z serii A Gambler's Hand z udziałem Momenta Quartet w składzie : Emilie-Anne Gendron, Adda Kridler, Stephanie Giffin, Michael Haas. Album został nagrany przez Diko Shoturma w Atlantic Recording Sound.?
In the Ring będzie wsparty szeregiem koncertów, który zabierze Noonana oraz kwartet smyczkowy A Gambler's Hand na dwumiesięczną trasę koncertowa do 9 krajów europy. W skład kwartetu smyczkowego wchodzi czterech polskich muzyków: Adam Roszkowski, Maciej Afanasjew - skrzypce, Adam Dębski - altówka i Jan Roszkowski - wiolonczela

Tym razem kreatywny perkusista, kompozytor i gawędziarz przedstawi cykl utworów opowiadających historie ludzkiej transformacji. Główny bohater, połaskotany promieniem słońca na szczycie góry, początkowo przeistoczy się w kojota, następnie wejdzie w ciało celtyckiej mitologicznej istoty o imieniu Silkie by ostatecznie powrócić do ludzkiej postaci. Następstwem jego przygód i transformacji będzie utrata własnego cienia, a jedyną drogą by go odzyskać to własnoręczna walka w ringu z nim samym.

Adam Roszkowski, Maciej Afanasjew - violin, Adam Debski - viola Jan Roszkowski - cello, Sean Noonan - composer, drummer, storyteller

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Brak recenzji

Polecane