koncert

Siesta Festival 2016 - Elida Almeida

koncert

Siesta Festival 2016 - Elida Almeida

Siesta Festival 2016 - Elida Almeida - Bilety na koncert

Siesta Festival 2016 - Elida Almeida | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2020, 2021

Tradycyjnie już w czasie Siesta Festival w Gdańsku sobotę oddajemy entuzjastom muzyki z Wysp Zielonego Przylądka. To ważny moment festiwalu, od jego pierwszej edycji, kiedy publiczność filharmonii poddaje się zmysłowej, pełnej żaru, tanecznej i świetlistej sztuce Kabowerdyjczyków. W poprzednich sezonach zaprezentowaliśmy najsłynniejsze postacie z Wysp: Lurę, Nancy Vieirę, Tito Parisa, Sarę Tavares, Mayrę Andradę. Ale też wschodzące gwiazdy, jak Neuza. Miniony rok w tej szczęśliwie kołyszącej muzyce należał do młodej Elidy Almeidy. Z radością prezentujemy ją w Polsce po raz pierwszy.

Elida Almeida pochodzi z wyspy Santiago, lecz wychowała na Maio. Jej ojciec zmarł, gdy była dzieckiem, próbowała pomagać matce, która miała mały uliczny kiosk, bardzo szybko sama została matką, musiała zająć się dzieckiem i swoimi młodszymi braćmi. Te wczesne życiowe zakręty stały się inspiracją dla jej pierwszych piosenek zebranych na debiutanckiej płycie o znamiennym tytule ?Chwile szczęścia, chwile goryczy?. Dojrzała twórczość, ale i młodzieńczy czar zaledwie dwudziestojednoletniej artystki zafascynowały legendarnego producenta Cesarii, Jose da Silvy. Nie tylko przyjął Elidę do grona swoich podopiecznych, ale związał z nią w życiu. Dziś to jedna z najciekawszych artystek Luzofonii, o silnej pozycji wśród artystów z Wysp. Na ostatniej płycie Lury pojawił się kapitalny duet obu wokalistek, ?Nhu Santiago?.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Już wiem, że to nie moja bajka, choć doświadczenie ciekawe. Niewątpliwie Tomatito jest mistrzem gitary, lecz artyści byli w jakiś sposób hermetycznie odcięci od publiczności.
Cudowny koncert, świetne miejsce. Jedynym małym minusem była zbyt duża ilość osób, przed sceną był wielki ścisk. Jednak Karyna Gomes ze swoją muzyką pokonała wszystko
Lura była wspaniałą!
Wspaniały koncert.Wspaniała zabawa
Koncert bardzo klimatyczny, w połączeniu z kolacją wprowadził mnie w cudowny nastrój!
Bardzo interesująca i żywiołowa muzyka.Artystka umie zainteresować publiczność
Bardzo ciekawe i przyjemne
Elida Alneida radosna,żywiołowa, rozruszała i porwała publicznośc
Super. Polecam
Energetyczny występ zespołu z Wysp Zielonego Przylądka, którego utalentowana wokalistka ma poczucie rytmu i walory głosowe wrodzone. Umie nawiązać kontakt z publicznością. Warto było.
Poziom artystyczny na najwyższym poziomie.
Świetny, dynamiczny występ. Bardzo dobra atmosfera odbioru.
Jesteśmy pod wrażeniem LURY , była radosna,tańcząca, roześmiana a głos!!! Fantastyczny koncert na otwarcie Siesta Festival
Zjawiskowa Lura porwała salę wspólnym śpiewaniem i tańcem. Połączenie energii i wdzięku.
Koncert wspaniały, żywiołowy, pełen niezapomnianych wrażeń. Czekam na kolejny.
Piękne przeżycie artystyczne.
Niesamowity klimat. Dziękuję bardzo

Polecane