koncert

Siesta Festival 2018 - Sara Tavares

koncert

Siesta Festival 2018 - Sara Tavares

Siesta Festival 2018 - Sara Tavares - Bilety na koncert

Siesta Festival 2018 - Sara Tavares | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2020, 2021

Aleśmy się za nią wytęsknili! Jedna z najbardziej charakterystycznych barw głosu w całej muzyce luzofońskiej. W pochmurny dzień jej głos jest jak smużka słonecznego światła. Na dorocznych płytach „siestowych” jej muzyka brzmi bodaj najczęściej, dystansuje nawet Richarda Bonę!

Sara urodziła się w Lizbonie, w rodzinie imigrantów z Wysp Zielonego Przylądka, 1 lutego 1987 roku. Została jednak porzucona przez rozwiedzionych rodziców i jej wychowaniem zajęła się wiekowa Portugalka.

Od dzieciństwa objawiała wielki talent muzyczny, wygrywała konkursy, w tym także, już jako szesnastolatka, Konkurs Piosenki Telewizji Portugalskiej w 1994. Ten konkurs dał jej przepustkę do Festiwalu Eurowizji i szansę na nagranie autorskiej płyty. Najpierw była to EP-ka z przebojem Chamar a Musica, a potem, w 1999 roku pierwszy album: Mi Ma Bo, produkowany przez Lokuę Kanza. Ze świata gospel i R&B przeniosła się powoli w stronę muzyki popularnej, by wreszcie znaleźć swą niszę w osobliwym pomieszaniu wpływów afrykańskich i portugalskich, tak charakterystycznym dla Lizbony.

W 2000 roku nominowano ją do Złotego Globu (nagrody portugalskiej, nie mylić ze statuetką świata filmu) jako jedną z Najwybitniejszych Wokalistek Portugalii. Album Balance (1996), produkowany i nieomal w całości napisany przez Sarę przyniósł jej już wielki, międzynarodowy sukces. Pomógł też występ w BBC w programie Joolsa Hollanda „Later…“ Od tamtej pory znaczną część życia spędza w trasach koncertowych po całym świecie, śpiewając zarówno po portugalsku, jak i w kabowerdyjskim Kriolo swoje zmysłowe, jasne piosenki.

Jej album Xinti ukazał się w 2009 roku i fani muzyki świata musieli wykazać się wielką cierpliwością czekając na kolejną płytę, wpół klubową, ale wciąż zmysłową i egzotyczną Fitxadu. Zwiastował ją rozkosznie bujający singiel Coisas Bunitas na naszej ostatniej siestowej płycie Boleriosa. Sara pojawiła się na pierwszym Siesta Festivalu, przed siedmioma laty!

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Muzyka fajna, ale 2godziny na stojąco?! Kupując bilet wybrałem miejsce siedzące nienumerowane(tak wynikało z rysunku) a okazało się stojące nienumerowane :((( Klimat Siesty prysnął...
SiestoMan 24.04.2018 22:29
Muzyka czyli dosyć zjazzowane caboverdyjskie etno była ok. Na słaby efekt koncertu miał moim zdaniem duży wpływ pomysł zabrania krzeseł. Zwłaszcza, że jak kupowałem bilety parę miesięcy wcześniej to ze strony wynikało, że krzesełka będą, tylko nienumerowane. To jest rodzaj muzyki którą dobrze słuchać na plaży lub w klubie i w ogóle w wygodnej pozycji. Nie nadaje się do robienia węża na sali. Widziałem jak ludzie wychodzili.
marcin 20.04.2018 22:50
Zakup biletów bezproblemowy. Koncert świetny. Pełna satysfakcja :)
Hanna J. 20.04.2018 22:45
koncert genialny, jednak wolałabym żeby miejsca były siedzące
Fantastyczny wieczór ze wspaniałą Artystką.
Krzysztof1985 20.04.2018 13:32
Sara to czrodziejka. Zaczarowała widownię swoim głosem i uśmiechem. Koncert zjawiskowy.
Kasia 20.04.2018 12:34

Polecane