koncert

Siesta Festival 2018 - Tito Paris

koncert

Siesta Festival 2018 - Tito Paris

Siesta Festival 2018 - Tito Paris - Bilety na koncert

Siesta Festival 2018 - Tito Paris | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2020, 2021

Jeden z najbardziej charakterystycznych głosów muzyki świata powraca z nową płytą po piętnastu latach. Wraca też na scenę Siesty po latach siedmiu. Był gościem pierwszego festiwalu. Tito Paris, kabowerdyjski bard, Król Morny, pieśniarz, kompozytor, multiinstrumentalista, jeden z współtwórców wielkiego sukcesu Cesarii. Pochodzi, jak i ona, z Mindelo. Zafascynowany muzyką słynnego Luisa Moraisa sam nauczył się grać na klarnecie, by zbliżyć się do sztuki swojego mentora. Jego pierwszym, mistrzowskim instrumentem pozostaje jednak gitara. Swą pierwszą płytę Fidjo Malguado w roku 1978.

Mając lat dziewiętnaście przeniósł się, jak wielu mieszkańców Wysp, do Lizbony i od tamtej pory jest w wiecznym ruchu. Mieszka w Portugalii, w Angoli, na Cabo Verde. Koncertuje na całym świecie. Śpiewa głosem przejmującym, szorstkim i leczniczym zarazem. W tym głosie jest zgoda na utratę dawnego życia w małym kraju z fal, piasku i wiatru. Ale jednocześnie wieczna za nim tęsknota.

Nagrywa niechętnie. W ostatnich dwóch dekadach nieomal wyłącznie podczas koncertów. Album Mim e Bo, wydany wiosną 2017 jest pierwszą studyjną płytą po wydanym w 2002 roku albumie Guilhermina.

W Polsce znany przede wszystkim z płyty Anny Marii Jopek Sobremesa i towarzyszących jej koncertów, w tym telewizyjnego występu w sopockiej Operze Leśnej podczas gali Top Trendy w 2012.

Odznaczony przez prezydenta Portugalii Krzyżem Komandorskim Orderu de Merito 8 kwietnia tego roku.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Świetny koncert do zapamiętania na całe życie. Perfekcyjny głos, jedyny w swoim rodzaju, nie do podrobienia. Dużo emocji bardzo pozytywnych!
Super energetyczny koncert
Doskonała muzyka, artysta grał i śpiewał , a nie gwiazdorzył. Cudowna atmosfera
Występ bardzo udany
Bardzo miły, ciepły koncert. Tito po występie miał jeszcze energię, żeby podpisać płyty i zrobić zdjęcia z fanami :)

Polecane