koncert

Siesta w Drodze: Silvana Peres

koncert

Siesta w Drodze: Silvana Peres

Siesta w Drodze: Silvana Peres - Bilety na koncert

Założeniem SIESTY w drodze jest prezentacja na żywo artystów znanych z niedzielnych audycji Pora Siesty oraz z bestsellerowych kompilacji Siesta. Prowadzącym oraz dyrektorem artystycznym SIESTY w drodze jest Marcin Kydryński, który także współtworzy Siesta Festival w Gdańsku. Jak sam przyznaje: „zaczęliśmy w okolicach święta zakochanych, w lutym 2012, by następnie spotykać się co kilka tygodni i doprowadzić rokrocznie do szczęśliwej kulminacji na Siesta Festivalu u progu maja i dalej grać aż do końca roku. Z nadzieją, że te koncerty, jak ich radiowa starsza siostra, na trwałe wpiszą się w życiorys setek, jeśli nie tysięcy ludzi. Będę zaszczycony mogąc objąć artystyczne przywództwo przedsięwzięcia i przyjmując rolę prowadzącego każdy z wieczorów.”

Artyści występujący w SIEŚCIE w drodze są szeroko promowani w cotygodniowej autorskiej audycji Pora Siesty Marcina Kydryńskiego w Radiu Nowy Świat, dzięki czemu cały projekt uzyskuje unikatowy charakter. SIESTA w drodze gościła światowej sławy gwiazdy, takie jak: Pat Metheny, Bobby McFerrin & Chick Corea czy Dianne Reeves. W projekcie pojawili się także: Richard Bona, Ana Moura, Camane, Tito Paris, Sara Tavares, Lura, Mayra Andrade,
Tcheka, Elida Almeida, Yami, Nancy Vieira, Lucibela, Miroca Paris, Marcio Farco czy Dino Di Santiago. W ciągu ostatnich lat w ramach cyklu gościliśmy ponad 50 artystów.
Projekt zabrzmiał na przeszło 150 koncertach dla ponad 100 000 odbiorców m.in. w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Szczecinie, Trójmieście, Poznaniu, Lublinie, Rybniku czy Sanoku.
Bohaterką kolejnej SIESTY w drodze będzie: Silviana Peres, która zabierze Państwa w niezwykłą podróż do LIZBONY.

SILVANA PEREZ

„Fado narodziło się w zaułkach portowych dzielnic Lizbony i jakkolwiek bywa muzyką ściśle skonwencjonalizowaną, to u swych korzeni ma przecież różnorodne muzyczne doświadczenia marynarzy, wracających z dalekich wypraw. Stąd nie tylko nie dziwi, ale nas w Sieście szczególnie cieszy, ilekroć fado splata się z odległymi, zamorskimi rytmami. Gdy zapożycza motywy z brazylijskich samb, angolańskich semb, kabowerdyjskich morn a nawet rusza do
upojnego tańca z argentyńskim tangiem. To droga Silvany Peres, młodej artystki lizbońskiej.
W sztuce fado doskonaliła się w gronie mistrzów z kamiennej tawerny Casa de Linhares w starej Alfamie, ale z muzyką przyjaźni się od dziecka, odkąd jako dziewięciolatka (!) zdobyła tytuł mistrzyni tańca latynoamerykańskiego. Jej pierwsza płyta Fado no Pe czerpie pełnymi
garściami ze skarbnicy zmysłowych rytmów Ameryki Łacińskiej i Afryki. Ktokolwiek jeszcze miał wątpliwości, że fado może być także muzyką szczęśliwą, straci je podczas koncertów Silvany Peres". Marcin Kydryński

Utwór SIlvany Peres pt. Saudades do Brasil em Portugal znajdzie się na kolejnej siedemnastej już płycie z kultowej serii Siesta, której twórcą jest Marcin Kydryński. Płyta ta ukaże się we
wrześniu 2021 nakładem Universal Music Polska.

Silvana Peres Live
https://www.youtube.com/watch?v=9ClW1re2ja4
Silvana Peres - Saudades do Brasil em Portugal (zajawka)
https://www.youtube.com/watch?v=dK9saSE2xBk

Marcin Kydryński

Radiowiec, wędrowiec, fotograf. Chwilami piosenkopisarz, producent płytowy, organizator koncertów i festiwali.
Przez ponad 30 lat współtworzył wizerunek radiowej Trójki, a jego audycja „Siesta” została wybrana jedną z najpopularniejszych w historii stacji. Odszedł w maju 2020, w geście protestu przeciwko przejęciu programu przez polityków.
Od lipca 2020 roku prowadzi autorską audycję „Pora Siesty” w Radiu Nowy Świat w godzinach 15 – 17.
Od 1992 roku podróżuje po Afryce. Swoje reportaże publikował w „National Geographic”; pierwszy autor i fotograf, jakiemu centrala w Waszyngtonie wydała okładkowy materiał w lokalnej edycji. Od 2010 roku prowadzi ekspedycje fotograficzne i warsztaty, głównie w krajach afrykańskich.
Napisał dziesiątki piosenek dla Anny Marii Jopek i wspólnie z nią wyprodukował kilkanaście płyt, z których większość stała się Złota i Platynowa. Wśród nich także słynny album „Upojenie”, z 20-krotnym laureatem Grammy, Patem Metheny, wydany na całym świecie przez Nonesuch czy „Ulotne” z Branfordem Marsalisem. Laureat statuetki Fryderyka za produkcję muzyczną.
Uhonorowany medalem „Ordem de Merito” przez prezydenta Portugalii, za promocję muzyki tego kraju.
Od 2011 roku prowadzi w Gdańsku Siesta Festival, a także serie koncertów SIESTA w drodze, które nawiązują do jego radiowych audycji. Coroczne płyty „Siesta” stają się regularnie bestsellerami, lądując na pierwszych miejscach Olisu.
Autor książek: „Upadek jest Formą Lotu: Metro Na Broadwayu” (1993), „Chwila Przed Zmierzchem” (1996) i uhonorowanej nagrodą im. Arkadego Fiedlera „Pod Słońce” (1999), „Biel. Notatki z Afryki” (2016). W 2013 roku National Geographic opublikował książkę-album „Lizbona. Muzyka Moich Ulic”, a w 2017 r. w Edipresse Książki – nowe i odświeżone wydanie tytułu.
20 maja 2020 r. ukazała się najnowsza książka pt. „Dal”, efekt czteroletniej pracy nad zbiorem starych fotografii z afrykańskich kolonii.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Siesta w Drodze: Silvana Peres

Świetny występ, dobra zabawa na szóstkę :-). Szkoda tylko że obostrzenia COVID-owe nie były kontrolowane i wymagane przez obsługę i przestrzegane przez widzów. Tutaj ledwie mierny
Cudowny, energetyczny koncert.
Artystka o pięknym głosie i dużym talencie spełniła w zupełności oczekiwania fanów muzyki fado. Sama mogła czuć się zawiedziona brakiem aktywnego współuczestnictwa widowni, ale Teatr Ziemi Rybnickiej nie jest salą klubową, która oferuje dowolną przestrzeń i swobodny udział w przedstawieniu. Pozostaje nadzieja, że entuzjastyczne oklaski wynagrodziły Silvanie ten drobny mankament. Z niecierpliwością czekam na kolejny koncert fado. Dziękuję p. Marcinowi Kydryńskiemu za udostępnienie polskiej sceny temu gatunkowi muzyki a Teatrowi Ziemi Rybnickiej za perfekcyjną organizację występu.
Rewelacja! Więcej takich koncertów!
Wspaniały koncert.
Małgorzata 06.10.2021 16:09
Uwielbiam Fado , audycję Marcina Kydrynskiego Sjeste, było wspaniałe, pozdrawiam Was serdecznie. Proszę o więcej takich koncertów Panie Marcinie.
Klimatycznie. Poczuć zapach Lizbony bezcenne.
Świetna, na wysokim poziomie kultury, impreza.
Uwielbiam Fado więc i koncert bardzo mi się podobał
Co za wystep!! Co za glos!!! Wspanialy koncert!
Po prostu piękny koncert!!!
Lubię słuchać fado, koncert spełnił moje oczekiwania.

Polecane z kategorii koncert