koncert

Sławek Jaskułke Solo

koncert

Sławek Jaskułke Solo

Sławek Jaskułke Solo - Bilety na koncert

Sławek Jaskułke Solo | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2020, 2021

Artysta zaprezentuje przegląd solowych kompozycji powstałych na przestrzeni ostatnich kilku lat - poczynając od uwielbianej przez publiczność płyty Moments po najnowszą THE SON.

Dionizy Piątkowski napisał o Sławku Jaskułke:
Sławek Jaskułke jest nie tylko wybitnym oraz uznanym pianistą i kompozytorem z imponującym dorobkiem, ale także artystą, który wzbudza najprzedniejsze emocje. Znawca jazzowej pianistyki Tomasz Szachowski, twierdzi wręcz, że Sławek Jaskułke jest „ jednym z najlepszych polskich pianistów średniego pokolenia”. Rzeczywiście, najczęściej określa się Sławka Jaskułke jako wybornego przedstawiciela polskiej pianistyki jazzowej, improwizowanej i modern classic. Artystę poruszającego się zarówno w obszarach muzyki ilustracyjnej , jak i kontemplacyjnej. Jego twórczość inspirowana przyrodą ( np. doskonały album „Sea”) i naturą człowieka („Senne”) wyraźnie podąża w kierunku kolorystyki i barwy dźwięku. Swój styl określa jako muzykę improwizowaną o określonej tonalności a jego znakiem rozpoznawczym są charakterystyczne brzmienia uzyskiwane przez grę na instrumencie z moderatorem.

Muzyka Sławka Jaskułke w solowym wykonaniu jest oszczędna w środkach, bogata w treści i głęboka w nastroju. Przyjemna, łagodna w brzmieniu i odbiorze wprowadza słuchacza w pogodny nastrój, uspokaja, a przede wszystkim zachwyca barwą, harmonią i mistrzowskim wykonaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Polecane