koncert

SmolnaFest - Maria Pomianowska "Moniuszko z 1000 i jednej nocy"

koncert

SmolnaFest - Maria Pomianowska "Moniuszko z 1000 i jednej nocy"

SmolnaFest - Maria Pomianowska "Moniuszko z 1000 i jednej nocy" - Bilety na koncert

SmolnaFest 2019

Maria Pomianowska „Moniuszko z 1000 i jednej nocy” koncert

wyst.: Maria Pomianowska (suka biłgorajska, wokal), Huber Giziewski (akordeon)

W roku moniuszkowskim Maria Pomianowska wraz z gronem przyjaciół – muzyków przygotowała niezwykłą płytę, w której muzykę skomponowaną przez Stanisława Moniuszkę połączyła z bogatym światem instrumentów etnicznych i motywów muzycznych z różnych części świata. „Moniuszko z 1000 i jednej nocy” to podróż wyobraźni, to pieśni bez słów, gdzie całe historie rozgrywają się na płaszczyźnie li tylko dźwięku. Ludzie starożytnego Wschodu mawiali, że baśnie, i ci co je opowiadają, tworzą nasz świat, a miejsce, do którego nas zabierają, istnieje. Gdy baśń się kończy, historia powraca do źródła, z którego wypłynęła, aby czekać na kolejne opowiedzenie i odsłonę. Materiał na płycie zabiera nas do samego serca polskiej muzyki, którym jest twórczość Moniuszki, ale poprzez swe bajkowe odsłony, bogatymi wzorami dźwięków pustyni, stepu czy oceanu, wprowadza słuchacza w świat muzycznej fantazji. Ta niezwykła wyprawa ukazuje piękno wybranych dzieł kompozytora w nowym świetle. Wydobywa walory, które być może po raz pierwszy zauważymy wpisując je w barwy instrumentów etnicznych.

Płyta „Moniuszko z 1000 i jednej nocy” została nagrana przy udziale bardzo dużej grupy muzyków, lecz projekt ma wiele różnych odsłon koncertowych – w tym bardzo kameralną – duetową. Maria Pomianowska grająca na suce biłgorajskiej wraz akordeonistą Hubertem Giziewskim mierzą się z całym bogactwem materiału z płyty w sposób mistrzowski. Prezentują muzykę Stanisław Moniuszki poprzez pryzmat stworzony przez nową płytę tworząc zupełnie nową wartość, pokazując, że grając w tak kameralnym składzie można również w sposób poruszający opowiadać baśnie, o których pisaliśmy powyżej.

bilety: 15 PLN/5 PLN seniorzy

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Doskonały koncert. Maria Pomianowska jest wspaniałą artystką, propagatorem polskiej kultury na całym świecie. Polecam każdemu.
Niepozorna kobitka wychodzi w towarzystwie dwóch Panów i dają rewelacyjny koncert.
dziękuję dobry występ .trochę inna aranżacja.
Zaskakujące interpretację utworów Moniuszki. Podobają mi się te klimaty. Niestety, klimatyzacja sali w DK Smolna - już nie.

Polecane