koncert

SmolnaFest - Tomasz Steńczyk „Moja kokaina”

koncert

SmolnaFest - Tomasz Steńczyk „Moja kokaina”

SmolnaFest - Tomasz Steńczyk „Moja kokaina” - Bilety na koncert

SmolnaFest - Tomasz Steńczyk „Moja kokaina” | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2020, 2021

SmolnaFest 2019

Tomasz Steńczyk „Moja kokaina” koncert

wyst.: Tomasz Steńczyk (śpiew, gitary, ukulele), Bartosz Krzywda (instrumenty klawiszowe), Szymon Zuehlke (saksofon barytonowy), Paweł Batycki (bębny),

Tomasz Steńczyk to charyzmatyczny artysta dysponujący głosem, który pozwala mu na śpiew z amplitudą od liryki do stricte rockowej dynamiki. Wszystko to domyka świetny zespół złożony z doświadczonych instrumentalistów i jazzmanów towarzyszących Steńczykowi na scenie.

Wokalista podczas swojej drogi muzycznej zawojował wiele festiwalowych scen polskiej piosenki artystycznej, wykonując utwory będące połączeniem ambitnych i niebanalnych tekstów oraz oryginalnej, energetycznej, bardzo nastrojowej muzyki.

Najważniejsze osiągnięcia:

  • I miejsce „Studenckiego Festiwalu Piosenki” w Krakowie
  • I miejsce Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy poezję” w Olsztynie
  • Grand Prix na „OFPA” w Rybniku
  • Grand Prix na Festiwalu Sztuki Słowa „Czy to jest kochanie…” w Elblągu
  • I miejsce na Festiwalu Twórczości „Korowód” w Krakowie
  • I miejsce na „Grechuta Festiwal” w Krakowie
  • III miejsce na Festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej” w Warszawie
  • I miejsce na „Łagodnych Spotkaniach Muzycznych” w Gdańsku

Album „Moja kokaina” zawiera utwory Agnieszki Osieckiej w nowych, świeżych, czasem zaskakujących aranżacjach.

Na nowo odkrywamy znane utwory. Interpretacje Tomka tworzą ciekawe klimaty, czasami nieco rokowe, miejscami jazzowe. Dodatkowo przez wszystkie utwory prowadzi nas ciepły, lekko zachrypnięty głos Tomka. Prawdziwa muzyczna uczta.

„Tomasz Steńczyk umiejętnie łączy czułość Osieckiej z rockowym, momentami mocnym brzmieniem. Jest wokalistą, który nie boi się śpiewać trudnych tekstów i jest urodzonym gitarzystą. Jego zespół brzmi miejscami mrocznie, a do tego jakby brudne dęciaki dodają tej muzyce jazzowej przestrzeni.”- Agata Passent

bilety: 15 PLN/5 PLN seniorzy

bilety do nabycia również na https://ewejsciowki.pl/

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Koncert ciekawy - super od strony muzycznej, interesujące nowe aranżacje i interpretacje mniej i bardziej znanych utworów A.Osieckiej. Świetne były, moim zdaniem, te bardziej rytmicznie podane np. Okularnicy czy Czerwony kapturek, natomiast te liryczne wypadły słabiej niż oryginały np. Na całych jeziorach ty - ten utwór w wersji dramatyczno-wykrzyczanej mnie nie zachwycił). Program wzbogaciły dwa kawałki własne zespołu. Na szczególne wyróżnienie zasługuje saksofonista Szymon Zuehlke oraz Bartosz Krzywda na keyboardzie, ale co najważniejsze jako całość zespół muzyków jest fantastyczny. Szkoda jedynie, że perkusista z uwagi na warunki lokalowe (mała salka) miał ograniczone pole do działania (bębny nijak się nie zmieściły). Dobra interakcja z publicznością (udało się namówić widownię do wspólnego śpiewania, co już graniczy z cudem), ale konferansjerka chyba nie jest mocną stroną p.Tomasza. Albo to nie był jego dzień :-) . Wielka też szkoda, że płyty "Moja kokaina" nie można było nabyć PRZED koncertem, kiedy dużo osób nudziło się w barku - sądzę, że wtedy więcej osób poczekałoby na autograf. Organizatorzy tu się nie popisali.
Bardzo dziękuję, był to cudowny wieczór. Świetny zespół, rewelacyjny wokalista i ciepła atmosfera.
Fantastyczni muzycy, wspaniały kontakt z publicznością mimo tego, że była to publiczność bardzo wymagająca a koncert kameralny.

Polecane