koncert

Softer than Pillow. Dzień 1

koncert

Softer than Pillow. Dzień 1

Softer than Pillow. Dzień 1 - Bilety na koncert

Festiwal "Softer than Pillow". Dzień 1. sob 20.10.2018 19.00

WEJŚCIE OD GODZINY 18.00

wstęp: 30 zł jeden dzień

Przegląd współczesnej polskiej muzyki rozrywkowej spod szyldu pop i electro, d’n’b i trip-hop.

Daniel Spaleniak
Jego eteryczne, bluesowo-folkowe, ocierające się o oniryzm utwory wzbudziły zainteresowanie na amerykańskim rynku. W związku z tym piosenkę Daniela „Back Home” można usłyszeć w telewizyjnym kryminalnym serialu „Elementary”, a „Dear love of mine” w produkcji Netflixa „Ozark”. Ale to nie jedyne obrazy, w których pojawiła się muzyka młodego artysty. Warto wspomnieć również o utworach „Why” oraz „Night”, które usłyszeć można w popularnym amerykańskim serialu „The Path”. To jedyny Polak, którego twórczość tak mocno zagościła w amerykańskich produkcjach filmowych. “Nic dziwnego, że Spaleniak podoba się za oceanem, bo jego muzyka to mieszanka folku, białego bluesa i alternatywnego luzu, idealnie skrojona pod nocną podróż Drogą 66” (Jarek Szubrycht, „Gazeta Magnetofonowa”/ „Polityka”).
Daniel zagrał na takich festiwalach jak Opener, Halfway czy Soundrive, a w sierpniu 2016 roku nagrał sesję dla legendarnej stacji radiowej KEXP z Seattle.
Daniel jest człowiekiem, który lubi grać na gitarze, po prostu. I skoro sam zawarł swoją biografię w tym zdaniu, czy należy dodawać coś więcej? Może tylko to, że jego debiut „Dreamers” to jedno z najciekawszych wydawnictw ostatnich lat, dostrzeżonych przez najważniejszych krytyków muzycznych. Drugi album „Back Home” ukazał się w 2016 roku, a kolejny „Life is somewhere else” zagościł na półkach sklepowych już w marcu 2018 roku, nakładem wydawnictwa Antena Krzyku. Od dnia premiery zbiera bardzo pochlebne recenzje (m. in. w radiowej Trójce czy „Polityce”).

Melika
Pojawiła się znikąd i z całą pewnością już tam nie wróci. Melika to artystka, która nie zamierza powielać schematów i która ma szansę stać się jedną z najbardziej obiecujących polskich debiutantek ostatnich lat.
W czasach, w których trudno wyróżnić się na coraz większej, rodzimej scenie muzyki elektronicznej, Melika zdaje się być kimś, kogo ta scena bardzo potrzebuje – postacią, która zamiast starać się dopasować do obowiązujących trendów, pozostaje wierna własnej wizji. Tworząc pop, w którym błyskotliwie łączy syntezatorowe akordy z inspiracjami trip-hopem czy r’n’b, wrocławska wokalistka udanie wyróżnia się z tłumu bliźniaczo podobnych do siebie projektów. Zamiast podążać utartymi ścieżkami, Melika przepuszcza swoje fascynacje przez filtr własnej wrażliwości, czego efektem jest brzmienie autentyczne i świeże.
Wraz z zespołem, Melika tworzy wyjątkowy projekt, który z każdym kolejnym nagraniem budzi coraz większą ciekawość i przyciąga uwagę stale rosnącej publiczności. Melika nie jest jedynie wokalistką stojącą przed towarzyszącymi jej instrumentalistami – jest głową, sercem i głosem projektu mającego wszystkie atuty, by już za moment pojawić się na największych klubowych i festiwalowych scenach Polski.
Do tej pory Melika m.in. supportowała REBEKĘ, BOVSKĄ, zagrała na SOFAR SOUNDS WROCŁAW, Balkonach TV oraz festiwalach: SPRING BREAK, Podwodny Wrocław, Music Addicted Festival, Songwriter Łódź Festiwal czy Moico Enjoy Music – na którym zdobyła nagrodę główną “Muzyczne odkrycie 2016”.

Rosalie.
Rosalie. wyrusza w jesienną trasę koncertową. Sezon rozpoczęła od debiutanckiego albumu, który zaowocował świetnymi recenzjami, zwycięstwem w pierwszej edycji plebiscytu Sanki 2018, a także nominacją do nagrody Fryderyka. Latem zagrała m.in. na Open’erze, Audioriver i na czeskim Hip-Hop Kempie.
Rosalie. to obecnie najjaśniej świecąca przedstawicielka R&B w Polsce. Album Flashback”, na którym znalazły się m.in. produkcje Chloe Martini, Bartka Kruczyńskiego czy Bitaminy, na powrót przyniósł wiarę w rozwój tego gatunku na naszej scenie.
Od stycznia Rosalie. zagrała blisko 50 koncertów, również za granicą (w takich miejscach jak choćby berlińska Kantine am Berghain czy kultowe A38 w Budapeszcie). W międzyczasie artystka udzieliła się gościnnie na płytach duetu Rasmentalism, Kuby Sojki czy Suwala. Wspólnie ze Stendkiem (autorem pierwszego utworu z „Flashback”) stworzyła również ścieżkę dźwiękową do jesiennego spotu wizerunkowego telewizji TVN.
Po niezwykle owocnym sezonie letnim, jesienią artystka zapowiada przede wszystkim rozwinięcie koncertowej formuły i kilka kolejnych featuringów. Niespodzianka czeka również kolekcjonerów winyli!

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Brak recenzji

Polecane