Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2022

koncert

Speaking Concerts - 4 Pory w Roku czyli czego nie wiemy o Antonim V.

koncert

Speaking Concerts - 4 Pory w Roku czyli czego nie wiemy o Antonim V.

Speaking Concerts - 4 Pory w Roku czyli czego nie wiemy o Antonim V. - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Speaking Concerts to cykl koncertów, wychodzący naprzeciw nawet najbardziej wybrednym gustom. Każdy program poświęcamy konkretnemu zagadnieniu muzycznemu, przeszukując nawet najciemniejsze rejony historii sztuki i nie cofając się przed rozplątywaniem sieci intryg! Widzów przekonujemy starannym doborem treści i doskonałym poziomem wykonań, wszystko to jest uzupełnione autorskimi multimediami i szczyptą humoru. Czy potrzeba czegoś jeszcze? Tak! Komentarza charyzmatycznego dyrygenta! Narracja Marcina Sompolińskiego jest przysłowiową wisienką na torcie.

Podczas koncertu omówimy niecodzienne okoliczności powstania Czterech Pór Roku, jednego z największych i najważniejszych przebojów wszech czasów. Przedstawiamy też postać Antonio Vivaldiego. Ukażemy imponującą różnorodność obszarów działań i niespodziewanych talentów włoskiego kompozytora i sensacyjne epizody z jego życia – wszystko po to, by udowodnić, że Antonio V., podejmując rozliczne twórcze aktywności, był nieszablonowy i wyjątkowo zarazem efektywny! W programie, poza tytułowymi Porami, znajdą się słynne utwory mistrza, a całość zilustrujemy materiałami filmowymi zrealizowanymi specjalnie na potrzeby koncertu w Wenecji.

Podczas koncertu dowiemy się m.in.:

Kim naprawdę był Antonio Vivaldi i dlaczego nazywano go il Prete Rosso?
Do czego byli mu potrzebni kastraci?
Czy Vivaldi był dobrym poetą?
Dlaczego umarł jako nędzarz?

Wykonawcami koncertu będą m.in.:
Anna Maria Staśkiewicz – I Koncertmistrz Sinfonii Varsovii, występowała jako solistka na estradach wielu renomowanych sal, m.in. Municipal Theatre w Sao Paulo, Kaisersaal we Frankfurcie nad Menem, Filharmonia Narodowa w Warszawie, Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Jako kameralistka współpracowała m.in. z Jose Gallardo, Marcelo Nisinmanem, Olgą Pasiecznik, Ewą Pobłocką, Marcinem Sikorskim

Marzena Michałowska – sopran, adiunkt w Instytucie Wokalistyki Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu. Laureatka wielu konkursów krajowych jak i zagranicznych. Więcej informacji

Marcin Sompoliński – dyrygent, profesor klasy dyrygentury Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. jest pomysłodawcą i realizatorem nowatorskiego cyklu multimedialnych koncertów edukacyjnych Speaking Concerts, które od blisko dekady cieszą się olbrzymim zainteresowaniem i uznaniem publiczności w całym kraju. Występował z wieloma orkiestrami symfonicznymi w kraju i za granicą, towarzysząc wybitnym solistom w najbardziej prestiżowych salach koncertowych. Więcej informacji

ORKIESTRA AKADEMII BEETHOVENOWSKIEJ

Jeden z czołowych polskich zespołów symfonicznych młodego pokolenia. Tworzą go najwybitniejsi studenci i absolwenci europejskich wyższych szkół muzycznych, m.in. Akademii Muzycznej w Krakowie, Hochschule für Musik und Darstellende Kunst w Stuttgarcie, Hochschule für Musik w Karlsruhe, Royal Music Conservatoire w Brukseli, Conservatoire International de Musique w Paryżu i Universität für Musik und darstellende Kunst w Grazu. Zespół rozpoczął działalność w 2003 roku, tuż po sukcesach na 53 festiwalu Jünger Künstler Bayreuth.

W 2005 roku, za sprawą Elżbiety Pendereckiej, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej zadebiutowała podczas IX Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena w Warszawie, gromadząc wyśmienite recenzje oraz otrzymując wiele zaproszeń do udziału w prestiżowych festiwalach w kraju i za granicą.


Drodzy Widzowie❗️
W związku z licznymi pytaniami przypominamy, że wszystkie bilety na zaplanowane i przeniesione wydarzenia jak najbardziej zachowują ważność w nowym terminie, prosimy jednak o ich wymianę w bileterii w której dokonaliście Państwo zakupu celem wyznaczenia nowych miejsc! Liczba dostępnych miejsc na koncertach jest ograniczona ze względu na panujący reżim sanitarny, który zachowujemy zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
Dla bezpieczeństwa naszych Widzów, Artystów oraz nas samych w trakcie wydarzeń zostaną wprowadzone środki zapobiegawcze, takie jak:

  1. pomiar temperatury przed wejściem na wydarzenie �
  2. udział w wydarzeniu w maseczkach ochronnych �
  3. dezynfekcja rąk �
  4. zachowany dystans publiczności ☝️
    Jako organizatorzy dokładamy wszelkich starań, aby w trakcie koncertu czuli się Państwo bezpiecznie i komfortowo! �
    Do zobaczenia!

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Speaking Concerts - 4 Pory w Roku czyli czego nie wiemy o Antonim V.

Wspaniały balans pięknej muzyki i ciekawej narracji. Polecam gorąco każdemu kto lubi muzykę klasyczną!
Monika 27.06.2021 16:49
Speaking Concerts - 4 Pory w Roku czyli czego nie wiemy o Antonim V.
Kraków, 18.06.2021
ICE Kraków Congress Centre
Młodzi ludzie 17 lat i 18 lat byli zachwyceni!
Wioletta 21.06.2021 12:19
Speaking Concerts - 4 Pory w Roku czyli czego nie wiemy o Antonim V.
Kraków, 18.06.2021
ICE Kraków Congress Centre
Byłem pierwszy raz na takim koncercie, na pewno wrócę :)
DD 20.06.2021 13:43
Speaking Concerts - 4 Pory w Roku czyli czego nie wiemy o Antonim V.
Kraków, 18.06.2021
ICE Kraków Congress Centre

Polecane z kategorii koncert