Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

koncert

Steve Carrington Quintet

koncert

Steve Carrington Quintet

Steve Carrington Quintet - koncert

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

STEVE CARRINGTON QUINTET

Fani muzycy jazzowej z Warszawy i okolic mogą się przygotować na prawdziwą ucztę. Już w piątek 28 o godz. 19:00 w Wolskim Centrum Kultury odbędzie się koncert wybitnych muzyków amerykańskich, którego liderem jest Steve Carrington, saksofonista urodzony w East Baltimore w stanie Maryland. Koncert jest częścią europejskiej trasy koncertowej, której celem jest promocja najnowszej płyty Steva Carringtona zatytułowanej „Friends R Family”. Płyta ta została nagrana podczas pandemii COVID-19 i ma szczególny wydźwięk, ponieważ lider zespołu jest również lekarzem. Oprócz Steve’a w zespole zagrają Freddie Hendrix na trąbce, Davis Withfield na fortepianie i John Lee na basie, Dorota Piotrowska – perkusja.

**STEVE CARRINGTON QUINTET

STEVE CARRINGTON
FREDDIE HENDRIX
DAVIS WITHFIELD
AMEEN SALEEM
DOROTA PIOTROWSKA**

TRASA PROMUJĄCA PŁYTĘ “FRIENDS & FAMILY”

STEVE CARRINGTON | SAKSOFON SOPRANOWY, EWI | USA

Urodzony w East Baltimore w stanie Maryland Steve dorastał pielęgnując głęboką miłość i szacunek do muzyki jazzowej, zaczynając grać na saksofonie w wieku siedmiu lat. W 1986 roku Steve otrzymał stypendium w Berklee College of Music w Bostonie. Tam studiował u saksofonisty Billa Pierce’a, wcześniej współpracującego z Art Blakey’s Jazz Messengers. Po Berklee Steve przeniósł się do Nowego Jorku, gdzie grał między innymi z Charles Mingus Epitaph, Dizzym Gillespie, Royem Hargrovem, Miltem Hintonem, a także z Frankiem Wessem i Jimmym Heathem. Steve wystąpił także z takimi gwiazdami, jak nieżyjący już Elvin Jones, Joey DeFrancesco, Jeff „Tain” Watts, Wynton Marsalis, Wessel „Warmdaddy” Anderson, Eric Lewis (ELEW) i Chick Corea.

Jest bliskim przyjacielem swojego mentora Kenny’ego Garretta. Symbolicznie przekazując pochodnię, Kenny podarował Steve’owi saksofon w 2012 roku. Steve jest także saksofonistą i członkiem African Reflections Band Cyrusa Chestnuta oraz kwartetu Cyrusa Chestnuta. Od kilku lat Steve występował również z Legendary Famed Funk/R&B Group Kool and the Gang.

Steve jest też częścią Dizzy Gillespie Legacy Band pod kierownictwem legendarnego basisty i zdobywcy nagrody Gramy, inżyniera Johna Lee, w którym był długoletnim basistą Dizzy’ego. Debiutancki album Steve’a zatytułowany A Caring Tone i wydany przez Samech Records, jest dostępny w iTunes, i Google Play oraz na wszystkich platformach społecznościowych. Po powrocie z europejskiej trasy z Kool and The Gang w październiku 2019 Steve wydał nową płytę zatytułowaną Mind Traveler. Jego ostatnia płyta Friends R Family została nagrana podczas pandemii i zostanie wydana w styczniu 2022 roku.

FREDDIE HENDRIX | TRĄBKA, FLUGELHORN | USA

Urodzony w Teaneck 41-letni trębacz Freddie Hendrix kształcił się pod okiem wielu mistrzów, takich jak m.in. Oliver Lake, Rufus Reid, Christian McBride, Aretha Franklin, Stevie Wonder czy Alicia Keys. Ostrogi zdobywał również w Count Basie Orchestra. Przyznaje się do inspiracji muzyką Woody’ego Shawa i Freddie’ego Hubbarda. Jest wszechstronnie wykształconym trębaczem, aranżerem i nauczycielem muzyki.

Na pierwszej płycie autorskiej zatytułowanej „Jersey Cat” (jego rodzinne miasto leży w New Jersey) słyszymy hard bop, potem hard bop i jeszcze do tego hard bop. Jest to wszakże hard bop XXI wieku, z wyraźnie słyszalnym dobrze rozumianym, szerokim wpływem czarnej muzyki amerykańskiej od lat 50. Długa lista zespołów z którymi współpracował Freddie zawiera m.in. Dizzy Gillespie All-Star Big Band, Dizzy Gillespie Afro-Cuban Experience, Jimmy Heath Quintet/Big Band, Jazz At Lincoln Center Orchestra (2008-09), Frank Foster’s, Roy Hargrove Big Band (2007-13), Nicholas Payton’s Television Orchestra, Captain Black Big Band, Charles Tolliver Big Band, Mike Longo Big Band.

DAVIS WITHFIELD | FORTEPIAN | USA

Davis Whitfield to utalentowany pianista aktywny na scenie nowojorskiej, który pomimo młodego wieku ma już na swoim koncie ogromne osiągnięcia. Syn dwóch muzyków, Davis przez całe dzieciństwo miał kontakt ze wspaniałą muzyką i zaczął grać na gitarze w bardzo młodym wieku. W końcu przeszedł na fortepian, który stał się jego wielką pasją. W 2008 roku, jeszcze w liceum, Whitfield został mianowany zastępcą dyrektora Jazz Standard Youth Orchestra, która występowała co tydzień w nowojorskim klubu. Kontynuował naukę w Berklee College of Music w Bostonie, gdzie otrzymał Stypendium Prezydenckie – najwyższe wyróżnienie w Berklee. Od tego czasu wyruszył w trasy koncertowe po Stanach Zjednoczonych, Francji, Hiszpanii. Występuje i podróżuje ze swoim ojcem i znanym gitarzystą Markiem Whitfieldem, a także ze swoim bratem Markiem Whitfieldem Jr. Pod wpływem takich postaci jak McCoy Tyner i Thelonious Monk, Davis stworzył swój własny głos na fortepianie. Rezyduje w Mezzrow w West Village i występuje z różnymi artystami jako sidman.

AMEEN SALEEM | KOTRABAS | USA

Basista Ameen Saleem urodził się 2 lipca 1979 roku i wychował w Waszyngtonie. Obecnie mieszka na Brooklynie w Nowym Jorku. Ameen ukończył Duke Ellington School of the Arts w 1997 roku. W latach 1997-2001 studiował na North Carolina Central University. Występował w Jazz Ensemble i był kierownikiem muzycznym Chóru Balowego. W latach 2002-2005 Ameen uczęszczała do Cuny Queens College w Flushing w stanie Nowy Jork, uzyskując tytuł magistra ze specjalizacją w muzyce jazzowej. Ostatnio Ameen Saleem intensywnie koncertował po Stanach Zjednoczonych, Europie i Japonii z kwintetem nieżyjącego już Roya Hargrove’a i z jego big bandem.

DOROTA PIOTROWSKA | PERKUSJA | USA-PL

Dorota zdobyła dyplom Bachelor of Arts ze specjalizacją w grze na perkusji w The New School of Jazz and Contemporary Music w Nowym Jorku. W USA, Dorota grała w Carnegie Hall z kompozytorem klasycznym Bobem Chilcottem, a także w Avery Fisher Hall Lincoln Center u boku kompozytora klasycznego Willa Todda i pod dyrekcją słynnej Eleny Sharkovej. Występowała również z takimi sławami jazzu, jak George Garzone, Jeremy Pelt, Lonnie Plaxico, Mark Soskin, Rory Stuart, Sam Newsome, Stacy Dilliard, Mike Rodriguez, Dave Binney, Jonathan Creyford, Lafayette Harris, Benito Gonzales, Anthony Wonsey, Eric Wyatt, Greg Lewis, Carlo De Rosa, Joe Sanders i The Curtis Brothers. W 2015 roku Dorota nawiązała współpracę z polską legendą muzyki soulowej Ewą Urygą, z którą nagrała płytę “Mahalia Jackson in Memoriam” wraz z braćmi Zaccaiem i Luquesem Curtis. W styczniu 2018 roku Dorota przeniosła się na stałe do Polski. Kilka miesięcy później rozpoczęła współpracę z duńską wokalistką Cæcilie Norby i European Sisters in Jazz. Dorota koncertuje od lat na w klubach i halach koncertowych w Europie i USA.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń w: Tomaszów Mazowiecki

Brak wydarzeń w: Tomaszów Mazowiecki

Kup voucher na dowolne wydarzenie

Podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: Steve Carrington Quintet


Jak działają recenzje?
Fantastyczny koncert. Rewelacyjni artyści, którzy kochają to co robią, mają świetny kontakt z publicznością. Wspaniały wieczór z jazzem.
Bea 31.10.2022 09:03
Wspaniały koncert!
Katarzyna 29.10.2022 18:44
Rewelacja.
JoDdha 29.10.2022 11:23

Polecane z kategorii koncert