koncert

Światowy Dzień Bluesa - Shakin'Dudi i Grzegorz Kapołka Trio

koncert

Światowy Dzień Bluesa - Shakin'Dudi i Grzegorz Kapołka Trio

Światowy Dzień Bluesa - Shakin'Dudi i Grzegorz Kapołka Trio - Bilety na koncert

Zapraszamy na koncerty w przeddzień Światowego i Polskiego Dnia Bluesa.

Wystąpią Shakin' Dudi i Grzegorz Kapołka Trio.

Światowy Dzień Bluesa obchodzony jest 16 września, w dzień urodzin legendarnego B.B. Kinga. W 2005 roku, dzięki inicjatywie Polskiego Stowarzyszenia Bluesowego, dzień ten ustanowiono Polskim Dniem Bluesa. Z tej okazji w całym kraju jest organizowanych wiele imprez i koncertów, które mają promować ten gatunek muzyki i kulturę z nim związaną.

Ireneusz Dudek, występuje z zespołem Shaki' Dudi od 1984 tworząc pastiszowe piosenki do tekstów Dariusza Duszy. W tym repertuarze zaistniał dla szerszej publiczności z przebojami: "Och Ziuta", "Au sza la la la", "Za 10 minut trzynasta". Ireneusz Dudek od najmłodszych lat zajmował się muzyką. Najpierw rozpoczął naukę gry na skrzypcach, a następnie (samodzielnie) na harmonijce ustnej. Występował w zespołach Apokalipsa, Irjan, En Face, Dudek Blues Band, The Dudi's i in. Jest twórcą i organizatorem największego europejskiego festiwlu Bluesowego Rawa Blues. Fascynacja Dudka neo swingiem przyniosła 3 płyty, wydane pod szyldem Shakin' Dudi, z muzyką łączącą rock’n’rolla i swing.

Grzegorz Kapołka, śląski gitarzysta bluesowy, jest absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. W rankingu „Gitarowy Top” (2002) został uznany za najlepszego gitarzystę bluesowego w Polsce, natomiast płyta „Blue Blues II” zajęła 1 miejsce w kategorii „Najlepsza płyta gitarowa Blues”. „Blue Blues” została uznana przez prestiżowe czasopismo "Muzyk" za "najlepszą polską płytę bluesową jaka kiedykolwiek się ukazała”, a ostatnia płyta Tria otrzymała nominację do nagrody "Fryderyk" w kategorii "Najlepszy album roku - Blues". Artysta ma swoim koncie ma 4 płyty autorskie, 2 koncertowe oraz ponad 50 krążków, na których udzielał się jako muzyk sesyjny. Trio tworzą: Grzegorz Kapołka - gitara, Dariusz Ziółek - bass, Alan Kapołka - perkusja.

Bilety: 40 zł w przedsprzedaży do 31.08 | 50 zł od 1.09.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Światowy Dzień Bluesa - Shakin'Dudi i Grzegorz Kapołka Trio

Kto kocha blues bawił się świetnie na obu częściach koncertu. Nadaktywna werbalnie niewiasta przeszkadzała mówiąc delikatnie.
Doskonale 🎷🎸🎹🔊🔉
Świetny występ,dobrze się bawiliśmy,dziękujemy!
Ja pierwszy raz byłam na kwprWiające w dtan oncercie bluesa To było nisamowite piękne ,trio Grzegorza ,prawdziwy blues ,a z tego co wiem wywodzi się z Afryki ..Instrumenty dające "czadu "lub dzwięki wprawiające w stan błogiego spokoju .Nie znam się na bluesie ,,i boski " Ireneusz z swych piosenkach ,które zawsze nuciłam ,ja kocham ten blues w IHCh wykonaniu ..Mistrzowie .Bedę w Rybniku jak znowu ich posłucham ..Dziękuję ..❤🙂💋
Nie eiem co to nick ,meil musi wystarczyć . 16.09.2019 21:37
Wspaniały koncert!!!
profesjonalizm w każdym calu cudowne dźwięki
Niezapomniany koncert ! 😄
Świetny koncert,zarówno pierwsza jak i druga część
Super koncert-polecam wszystkim

Polecane z kategorii koncert