koncert
Święta w prezencie

koncert

Święta w prezencie

Święta w prezencie - Bilety na koncert

Święta w prezencie - Warszawa Sala Koncertowa Filharmonii Narodowej | Bilety na koncert

Świąteczny koncert fabularny w wykonaniu aktorów, wokalistów, chórów i orkiestry pod kierownictwem Zuzanny Falkowskiej

W programie piosenki Zuzanny Falkowskiej i Jana Stokłosy

Koncert połączony z akcją charytatywną na rzecz Fundacji Czerwone Noski Klown w Szpitalu

”Święta w prezencie" to familijny koncert fabularny, utrzymany w lekkiej i przystępnej formie. Zawiera elementy przedstawienia interaktywnego oraz teatru muzycznego, ze znakomitą muzyką, skomponowaną specjalnie na potrzeby tego wydarzenia przez Zuzannę Falkowską i Jana Stokłosę.

Widowisko artystyczne jest dla najmłodszych źródłem wiedzy o Świętach, przekazywanej przez aktorów wcielających się w postaci Renifera, Śnieżynki, Choinki, Bombki i Karpia. Dla dorosłych, jest to natomiast szansa na przypomnienie sobie magicznej i bajkowej atmosfery Świąt, z czasów dzieciństwa.

Bohaterowie lądują w nieznanym im dotąd miejscu, zapakowani w paczkę. Wraz z próbą znalezienia celu ich podróży, odkrywają przeróżne zwyczaje i symbole świąteczne. Perypetie, prowadzą ich do finału, w którym okazuje się, że paczka, w którą byli zapakowani to prezent, a co za tym idzie…oni sami są prezentem. Idei „Świąt w prezencie” przyświeca właśnie ta myśl, płynąca z morału przedstawienia - nie zapominajmy, że to my, dla siebie nawzajem, jesteśmy najlepszym prezentem.

Spektakl został zainicjowany w 2012 roku przez dyrygentkę i kompozytorkę Zuzannę Falkowską. Premiera miała miejsce na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Od tego czasu odbyło się 5 edycji, w tym w Studio Koncertowym Polskiego Radia oraz w siedzibie Sinfonii Varsovii. W 2016 powstała druga część „Świąt w prezencie”. Wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem artystów, którzy co roku chętnie biorą udział w koncercie. Obsada wykonawcza, to około 100 osób: aktorzy, wokaliści, orkiestra, chór oraz chór dziecięcy. Ciepła atmosfera, towarzysząca produkcji tego niezwykłego wydarzenia, udziela się widzom, którzy wychodzą po koncercie oczarowani rodzinną, świąteczną aurą.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje

Przepiękny koncert!
Fantastyczny koncert, nie tylko dla dzieci. Świetna orkiestra oraz chór, ogromne podziękowania dla Pani dyrygent. Wykonanie piosenek przez wokalistów porwało. Gra aktorska bez zarzutów. Słowem: polecam każdemu!
atrakcyjna zabawa dla dzieci.
Polecam każdemu, aby odwiedził Filharmonię Narodową przynajmniej raz w życiu. Już sama sala robi duże wrażenie. Na dzień dobry Czerwone Noski rozdawały uśmiechy wszystkim, którzy zechcieli przybyć na koncert Święta w prezencie. Czas tak szybko minął, że żal było wychodzić. Piękny, edukacyjny koncert dla całej rodziny pozostanie na długo w pamięci.
Koncert piękny, niestety momentami było za głośno i dziecko nie chciało dłużej uczestniczyć - musieliśmy wyjść. Rozumiem, ze to taki urok koncertów, ale niektórzy wokaliści rzeczywiście wchodzili w trudne do zniesienia rejestry :) Poza tym super organizacja, wspaniały chór i orkiestra :)
zabawne i piękne muzyczne przedstawienie dla dzieci i dorosłych
Super zabawa
Aranżacja oraz wykonanie muzyczne i wokalne na wysokim poziomie, niestety nagłośnienie pozostawiało wiele do życzenia - przesterowane i zbyt dużo pogłosu - na balkonie zupełnie niesłyszalne słowa ani tekstu mówionego ani piosenek. Ponadto sala nie nadaje się do wystąpień"teatralnych" ze względu na ograniczenia widoczności sceny wszystkich bocznych rzędów balkonu. Nie pasowało zestawienie poważnych, żeby nie powiedzieć smutnych utworów w połączeniu z żartobliwymi przerywnikami świątecznych postaci. Podsumowując, piosenki pięknie wykonane, ale dla dzieci stanowczo zbyt smutne.
Świetna zabawa w świątecznej atmosferze. Wokoło było słychać śmiechy dzieci, które żywo i spontanicznie reagowały na głównych bohaterów (bombkę, choinkę, śnieżi, karpia i reni). Piękna muzyka (wiele gatunków muzycznych w jednym przedstawieniu- widać inspiracje jazzem, Garbarkiem, rege a nawet hip hopem). Wszystko to w minimalistycznej oprawie scenograficznej. Polecam! Dzieciaki jak i dorośli bawią się przednio, a na zakończenie odczuwa się niedosyt.
Bardzo ciekawa idea, ogromny potencjał, profesjonalna orkiestra i piękne aranżacje. Jednak koncert reklamowany jako familijny i skierowany do dzieci tutaj zawiódł. Zdecydowanie zbyt dużo smętnych melodii, mało znane kolędy - uniemożliwiło to dzieciom czynne uczestnictwo. Zbyt poważny repertuar jak na koncert dla dzieci, również sam koncert troszkę za długi. Niestety z piątką znudzonych dzieci musieliśmy wyjść trochę wcześniej bo nie dawały rady. Szkoda, bo zapowiadało się super. I cel szczytny.
Witam, podejrzewam, że spektakl był ciekawy, a teksty bohaterów zabawne. Niestety, na skutek fatalnego nagłośnienia, na balkonach niewiele można było zrozumieć. Czuliśmy się jak na imprezie z cyklu: Witaj lato na Bielanach. Dużo huku, mało treści. Cztery gwiazdki za pomysł, szczytną ideę i wysiłek tak wielu osób.
Wspaniały spektakl, wzruszające aranżacje kolęd oraz świetnie napisane piosenki o tematyce świątecznej. Szczególną uwagę zwraca jakoś wykonania i poziom artystyczny całego przedsięwzięcia, kiedy weźmie się pod uwagę, że jest to projekt głównie realizowany przez studentów oraz uczniów.
Super koncert znakomici aktorzy cudowny chór
Artystycznie bardzo slabo. Utwory ciekawe, bardzo przypominajace Metro (Stoklosa sie klania), ale wykonanie na srednim poziomie, z pewnoscia nie Filharmonii. Cale przedstawienie zepsute przez dykcja aktorow fatalna - w ogole nie mozna bylo ich zrozumiec. jak mozna dzieciom zafundowac taki poziom? Gdzie dzieci maja sie uczyc odpowiedniej wymowy. Na plus kolowny ktore zabawialy przy wejsciu.
Piękne wydarzenie! zarówno dla rodziców jak i dla dzieci. Moi chłopcy 5 i 6 lat wytrzymali cały koncert na miejscach i podobało im się. Czyli wielki sukces. Dla młodszych dzieci może być dosyć długie. Piękna muzyka, piękny śpiew, piękna oprawa i w pięknym miejscu. Humorystyczna część artystyczna i to nie tylko dla dzieci. I do tego na cele charytatywne z loterią z nagrodami. Dobra okazja, żeby zaznać kultury i piękna i jeszcze na szczytny cel! Pozdrawiam autorów i artystów, gratuluję i życzę sobie, żeby takich inicjatyw było więcej!
dawno się tak dobrze nie bawiliśmy, niestety problem był z nagłośnieniem, czasami nie byliśmy w stanie zrozumieć tekstu
wspaniały, ale... nienajlepsze nagłośnienie (tzn. muzyka za głośno a głos śpiewaków za cicho i przez to niewyraźnie). Odrobinę za długi dla dzieci i po 2h musieliśmy już wyjść. Świetny pomysł z przeplatającą piosenki fabułą.
Fajne przerywniki gdy aktorskiej dla dzieci, utwory natomiast za bardzo spokojne, wręcz rzewne i smutne...moje córki zasypiały. Więcej radości, zwykłych polskich kolęd w nowych aranżacjach, jazz też może być wesoły.
Bardzo fajny koncert ! znakomita oprawa muzyczna, dawka dobrego humoru i przypomnienie o zwyczajach świątecznych dla dzieci w bardzo przystępny sposób ! jedynie mam zastrzeżenie : na spektakl zaproszono maluchy, które o tej porze nie wytrzymują dłużej niż 10 min w skupieniu więc albo powinna być przerwa albo informacja do rodziców, żeby nie zabierali tak małych dzieci ( 2-3 lata) dzieci na długi koncert. A jeśli jednak przychodzą to w momencie krzyków i płaczu dzieci niech wychodzą z sali koncertowej - bo to bez sensu dla tych którzy przyszli posłuchać koncertu i dla tych umęczonych dzieci....
Wspaniałe przedstawienie z doskonałą organizacją. Bardzo polecam
Super koncert, bawilismy sie z dziecmi swietnie!
Koncert jak zawsze wspaniały, ale jednak milej się go ogląda jeszcze przed Świętami, bo wprowadza w cudowny, świąteczny klimat i przypomina nam co jest ważne w tym czasie.
Orkiestra i chóry (dziecięcy i profesjonalny) były na dobry poziomie. Natomiast soliści niezbyt. Ogolnie konwencja spektaklu mi się nie podobała (niby zartobliwa, trochę przesmiewcza, jednak na niskim poziomie). Ludzie koło nas też chyba mieli podobne zdanie, bo w rzędzie dwie osoby czytał komórki. Mało kto klaskal. Ani dla dzieci, ani dla dorosłych.
Znakomity koncert. Świetna zabawa dla całej rodziny!
Fantastyczny koncert fabularny! Cała rodzina świetnie się bawiła. Piękny chór. Mam nadzieję, że ten koncert odbędzie się również za rok. Polecam dorosłym i dzieciom.
Piękny koncert! Jednak sugerowałabym zmianę wieku dzieci na 7+ w opisie, 2h bez przerwy nawet najpiękniejszej muzyki i gry aktorskiej jest trudne dla czterolatków... Daliśmy radę, ale młodszym dzieciom z pewnością byłoby łatwiej z przerwą.
Najpiękniejszy, najradośniejszy koncert świąteczny!
Cudowne przedstawienie ! Bardzo dobrze się bawiliśmy.