koncert

Świetliki - koncert

koncert

Świetliki - koncert

Świetliki - koncert - Bilety na koncert

Świetliki - koncert - Warszawa Wawerska Strefa Kultury sala widowiskowa | Kupuj Bilety Online

Ideą, która przyświecała powstaniu, kultowej dziś, formacji ŚWIETLIKI było stworzenie atrakcyjnej artystycznie formy prezentacji wierszy Marcina Świetlickiego. Ich żarliwość oraz mroczne piękno zdecydowanie wymagały wykroczenia poza tradycyjny sposób komunikowania się poety ze światem. Wykreowanie „nowej”, intrygującej formy, która odda lub będzie kontrapunktować znaczenia i napięcia wierszy stało się celem nadrzędnym. Rzeczywistość pokazała, że muzyka o tzw. alternatywnym czy post-rockowym genre idealnie współbrzmi z wierszami Świetlickiego, zaś sam poeta wyrósł na niezwykłego, pełnokrwistego frontmena, ekspresyjnego mistrza melodeklamacji. Jego sceniczna charyzma i buzująca emocjami intensywność przekazu szybko stały się legendą.
Świetliki zadebiutowały w 1992 spektakularnym występem, który odbył się w Krakowie, a wśród publiczności byli między innymi nobliści: ówczesny – Czesław Miłosz oraz przyszła – Wisława Szymborska.
Dziś, po dziesiątkach entuzjastycznie przyjmowanych koncertów, po sześciu doskonałych albumach, Świetliki zapewniły sobie niekwestionowane, ważne miejsce na polskiej scenie muzycznej, a parlando Świetlickiego zaczęto doceniać na równi z powszechniejszymi sposobami wokalnej ekspresji.

Koncert w ramach projektu muzycznego ALTER WAWER.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Warszawa inne wydarzenia

Recenzje

Wspaniały koncert Świetlików. Aura jesienna, atmosfera kameralna. Doskonałe brzmienie. Zespół zaprezentował w większości utwory z albumu z 1995 r. "Ogród koncentracyjny" : M jak morderstwo, Słonidarność, Nieprzysiadalność oraz z albumu "Sromota" (2013): Sromota, Alkohol, Gotham. Z innych utworów zagrano Freeeedom (album Złe Misie 2001) i Filandia (album Las putas melancólicas 2005). Przy okazji kolejnej rocznicy urodzin Grzegorza Dyducha (basisty - muzyka, który jako jedyny ze Świetlickim ostał się z pierwszego składu zespołu) cała sala przy akompaniamencie muzyków i znajomych zaśpiewała "Sto lat...". Marcin Świetlicki jak zwykle będący w swoim świecie poezji kładł się na scenie, leżał śpiewając, a to melorecytował chowając się za kurtynę, lub wychodził na papierosa po odśpiewaniu tekstu, podczas gdy band kończył swoją suitę jeszcze przez kilka minut. Zdecydowanie nie była to ignorancja, czy brak szacunku dla widzów a jedynie element tego awangardowego koncertu.
Fantastyczny koncert. Marcin Świetlicki powinien mieć mikrofon bezprzewodowy, żeby mógł się swobodnie szwędać po scenie;) bo za teksty, głos, osobowość i to swobodne szwędanie go bardzo kochamy!!!
Koncert bardzo udany, choć krótki :)
ZA KRÓTKI KONCERT
Rewelacja!!! Chcę więcej i częściej! :)
Koncert Świetlików jak zwykle jedyny w swoim rodzaju
Doskonały koncert. Wielka forma wszystkich muzyków, nowe aranżacje, jeden z lepszych koncertów Świetlików na jakich byłem w okresie 6 lat. Tym bardziej z ciekawością czekam na nowy - zapowiedziany na koncercie - materiał.
Świetlicki był boski.
1,5 godziny super muzyki !!!
Miałem wrażenie że Świetliki od niechcenia pyknęły koncercik w Wawrze jakby ktoś ich po długich namowach ubłagał i z łaski już trzasną. Pełno prywaty i wujkowych improwizacji tekstowych które katowały ich genialne kawałki. Kocham Świetliki wciąż ale ten koncert był pełen blazy i lekceważenie w złym guście.
Najlepszy koncert Świetlików, na jakim byłam!
Super. Oby więcej takich imprez w wck Wawer.
Posiwiał, spuchł i się roztył
Super koncert. Bardzo dobry.

Polecane