koncert

Swing Club - ELJAZZ BIG BAND

koncert

Swing Club - ELJAZZ BIG BAND

Swing Club - ELJAZZ BIG BAND - Bilety na koncert

Swing Club - ELJAZZ BIG BAND - Warszawa Sala Widowiskowa MIK | Kupuj Bilety Online

Wykonawcy:
ELJAZZ BIG BAND pod dyr. Józefa Eliasza

Joanna Czajkowska /wokal

Anna Markowska – prowadzenie koncertu

Piosenki okresu międzywojennego w aranżacjach m.in. Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego, Andrzeja Jagodzińskiego.

ELJAZZ BIG BAND z wokalistką Joanną Czajkowską zaprezentuje program oparty na piosenkach okresu międzywojennego, w nowych nowatorskich aranżacjach. Usłyszymy Ach jak przyjemnie, Kiedy znów zakwitną białe bzy, Ja się boję sama spać – to tylko niektóre piosenki pochodzące z czasów Złotej Ery Swingu.

Aranżacje napisali Jan "Ptaszyn" Wróblewski, Andrzej Jagodziński, Krzysztof Herdzin i Bogdan Ciesielski.

Eljazz Big Band współpracuje ze znakomitymi muzykami, m.in. Janem „Ptaszynem” Wróblewskim, Lorą Szafran, Henrykiem Miśkiewiczem.

Bogate brzmienie big bandu i mistrzowskie wykonanie zadowoli z pewnością wszystkich słuchaczy.

W programie koncertu znajdą się również utwory instrumentalne, takie jak Masquenada, Children Of Sanches, czy The Summer Knows.

Ze względu na zbilżające się Święta Bożego Narodzenia nie zabraknie też kolęd i pastorałek, w których wykonanie będzie mogła włączyć się także publiczność.

O zespole:

ELJAZZ BIG BAND założył w maju 1999 roku Józef Eliasza, jazzman, perkusista, bandleadr i animator życia muzycznego.

Orkiestra bierze udział w wielu prestiżowych koncertach i festiwalach, m.in. Probaltica, Bydgoszcz Jazz Festiwal, Pomorska Jesień Jazzowa, European Jazz Meetings, XXXI Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego – ZŁOTA TARKA. Występowała także w cyklu koncertów w Łazienkach Królewskich, w Pałacu w Wilanowie, w Filharmonii Pomorskiej i Operze Nova w Bydgoszczy oraz wielu innych. Jest też laureatem konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych.

Eljazz Big Band systematycznie współpracuje ze znakomitymi muzykami, m.in. Janem „Ptaszynem” Wróblewskim, Krzysztofem Herdzinem, Lorą Szafran, Januszem Szromem, Henrykiem Miśkiewiczem, Maciejem Sikałą czy Adamem Wendtem.

Eljazz Big Band ma również na swoim koncie wydawnictwo płytowe. Album pt. Wspomiemia przedstawia piosenki okresu lat międzywojennych, do których partie wokalne wykonała Lora Szafran. Płyta otrzymała znakomite recenzje, tak wśród miłośników, jak i krytyków. Z tym programem orkiestra wielokrotnie występowała na scenach polskich i zagranicznych.

Najważniejszym dokonaniem artystycznym orkiestry, w którym również biorą udział wybitni aranżerzy i soliści, jest jej najnowszy projekt – W Rytmie Chopina. To specjalnie wyselekcjonowany zestaw utworów Fryderyka Chopina napisanych na big band i orkiestrę symfoniczną. Całość zaaranżowano tak, aby ukazać kunszt i piękno muzyki wielkiego kompozytora, ale w zupełnie innej, nowatorskiej szacie.

Pętla indukcyjna – osoby słabosłyszące (korzystające z pętli indukcyjnej) proszone są o zajmowanie miejsc zarezerwowanych w rzędzie 2.

Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury
Współfinansowanie: STOART

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje

Brak recenzji

Polecane

Cleo

Cleo

(25)

najbliższe wydarzenie
11.08.2020 20:00

bilety od 30.00 PLN