koncert

TARA GAYAN- koncert + slajdowisko

koncert

TARA GAYAN- koncert + slajdowisko

TARA GAYAN- koncert + slajdowisko - Bilety na koncert

W czwartek, 23 września o godzinie 18:00 w Ośrodku Kultury w Jastrowiu czeka nas wyjątkowe wydarzenie - koncert zespołu TARA GAYAN oraz slajdowisko “INDIA INDIA”.

Wieczór otworzy zespół TARA GAYAN. Grupę tworzy troje utalentowanych muzyków: Agnieszka Mendel, Maciej Hanusek i Michał Brańka. Ich muzyczna rzeczywistość rozpięta jest między wschodem i zachodem, inspirowana myślą dalekowschodnich muzyków, poetów i filozofów, pobrzmiewa kinem drogi.
W tym bogatym dźwiękowym pejzażu usłyszymy vintage’owe barwy gitar, elektronikę, fuzję tematów indyjskich z zachodnią perspektywą szeroko rozumianej muzyki alternatywnej i rocka. Wyraźnie przebija się też nutka ambitnego synth popu, a warstwę tekstową stanowi mozaika języków zachodnich i orientalnych.
22 sierpnia miała miejsce premiera ich debiutanckiego singla “Tribute to Life”. Obecnie zespół pracuje nad swoim pierwszym studyjnym krążkiem.

Druga część wieczoru będzie gratką dla miłośników podróży, orientu i szalonych przygód. TARA GAYAN w wolnym tłumaczeniu z języka hindi oznacza „pieśni z gwiazd”. Zanim jednak wykiełkowała muzyka zespołu Tara Gayan, poprzedziły ją trzy szalone i pełne przygód wyprawy w głąb Indii. Chwilami były to perypetie dosłownie sensacyjne - od aresztu i próby wrobienia naszej bohaterki w przemyt narkotyków, po odkrycie w niej inkarnacji bogini Durgi w czasie Kumbha Mela, najważniejszego święta hinduizmu, które w tamtym czasie w Haridwarze zgromadziło 16 milionów pielgrzymów. Podróż ta prowadziła przez slumsy, luksusowe restauracje, Himalaje, brzegi Morza Arabskiego, Ganges, pustynie, wioski i metropolie - konno, motorami, pociągami, taksówkami, rikszami, samolotami, łodziami, czasem wpław, no i oczywiście na piechotę. Indie w całokształcie, pełne sprzeczności, brutalnych kontrastów, powalającego piękna, w gęstym oceanie cywilizacyjnej różnorodności.

Ta historia prowadzi przez muzykę do muzyki. Głównym celem tych podróży było dotarcie do
właściwych mistrzów sztuki i poznanie choć mikro ułamka anatomii indyjskiego muzycznego
kosmosu - lekcje te, jak się okazało, były pełne potężnych wyzwań i absurdalnie zabawnych różnic kulturowych.

O tym czego można doświadczyć podróżując przez 6 miesięcy w kraju Kama Sutry, opowie
frontmanka zespołu Tara Gayan, Agnieszka Mendel.

Wstęp wolny - wejściówki w OKJ oraz na biletyna.pl.
Link do wydarzenia na FB: https://fb.me/e/OvMSZ60X


GATUNEK
Synth pop / ethno / alternative rock

MUZYKA
http://ffm.to/TARAGAYANtribute

WIDEO
https://youtu.be/GbS3ObkW2BI

FACEBOOK
https://www.facebook.com/taragayanofficial/

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: TARA GAYAN- koncert + slajdowisko

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert