koncert

THE SOUND PACK VOCAL GROUP

koncert

THE SOUND PACK VOCAL GROUP

THE SOUND PACK VOCAL GROUP - Bilety na koncert

“THE SOUND PACK” to pierwszy od lat na rodzimej scenie jazzowy kwartet wokalny założony w 2016 roku przez lidera grupy Marcina Wawrzynowicza.

W skład zespołu wchodzą doświadczeni i docenieni muzycy, absolwenci i wykładowcy wydziałów Jazzu Akademii Muzycznych w Katowicach,Wrocławiu i Poznaniu

  • Joanna Świniarska, Katarzyna Mirowska, Małgorzata Biniek oraz Marcin Wawrzynowicz.

Wokaliści są laureatami międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów jazzowych. Mają na swym koncie autorskie albumy oraz udział w licznych festiwalach muzyki jazzowej - „Voicingers“, „Spotkania Wokalistów Jazzowych w Zamościu“, „Jazz nad Odrą“, „Lotos Jazz Festiwal“, „Lady’s Jazz Festiwal“, „Śląski Festiwal Jazzowy“, „Green Town of Jazz“, „Hałda Jazz“, „Jazz! Open Mind“, „RCKPRO Jazz Festiwal”.

Kwartet w swej idei nawiązuje do tradycji amerykańskich ulicznych zespołów wokalnych ery swingu, a także do współczesnych, znanych grup takich jak; "The Manhattan Transfer" czy "The New York Voices". Repertuar grupy obejmuje standardy jazzowe oraz utwory polskojęzyczne we własnych opracowaniach, aranżowane na różne składy, od kwintetu po big-band.

W październiku 2019 odbyła się premiera pierwszego studyjnego albumu zespołu - The Sound Pack „On Air”.

Wokaliści na stałe współpracują z muzykami; Bogusław Kaczmar – fortepian, Michał Kapczuk – kontrabas, Przemysław Jarosz – perkusja.

…trzy dziewczyny, jeden chłopak. Zespół wokalny brzmiący cieplutko, łagodnie, stylowo, jak trzeba…

Jan Ptaszyn Wróblewski / Trzy Kwadranse Jazzu Polskie Radio S.A. Program Trzeci

…swingowy sound, ciekawa aranżacyjna sfera standardu i precyzyjny, finezyjny śpiew […].

Doskonale wpisują się w światowy nurt jazzowej sztuki wokalnej…

Dionizy Piątkowski / Era Jazzu

Marcin Wawrzynowicz

Wokalista, kompozytor, pedagog.

Absolwent wokalistyki Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Finalista wielu konkursów i laureat nagród indywidualnych. Na swym koncie ma dwa autorskie albumy CD (Missa Pacis 2009 i Camamey 2012). Miał przyjemność współpracować z czołówką muzyków polskiej sceny jazzowej m. in. z Anną Serafińską, Wojciechem Niedzielą, Jackiem Niedzielą-Meirą, Henrykiem Miśkiewiczem, Piotrem Baronem, Grzegorzem Nagórskim, Henrykiem Majewskim i innymi. Od roku 2010 jest pracownikiem dydaktyczno-naukowym. W 2017 r. uzyskał stopień doktora sztuk muzycznych, w dyscyplinie wokalistyka. Prowadzi klasę śpiewu w Katowickiej Akademii Muzycznej oraz na Wydziale Jazzu PWSZ w Nysie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje THE SOUND PACK VOCAL GROUP

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert