Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-03-2023

koncert

TOMEK WACHNOWSKI

koncert

TOMEK WACHNOWSKI

TOMEK WACHNOWSKI - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Tomek Wachnowski na Wrocławskim Salonie Jacka Kaczmarskiego

W ramach październikowej odsłony Wrocławskiego Salonu Jacka Kaczmarskiego. zapraszamy na muzyczne spotkanie z Tomkiem Wachnowskim, jednym z najznakomitszych polskich bardów. 16 października w Starym Klasztorze, Tomek promować będzie swoją najnowszą płytę "Kołomyja i pic", a drugą część Salonu wypełni tradycyjne wspólne śpiewanie piosenek Jacka Kaczmarskiego.

Płyta "Kołomyja i pic" to spotkanie poety z kompozytorem... i wykonawcą. Adam Ochwanowski i Tomek Wachnowski zabierają Państwa w podróż po krainie, w której rzeczywistość przeplata się z ułudą, w której historia spotyka się z dniem dzisiejszym, w której słowo jest ważne, ale otoczone dźwiękami, które je podkreślają treść, a jednocześnie tworzą samodzielną przestrzeń. 13 piosenek o miłości, zdradzie, sztuce, polityce, śmierci i życiu. Prace nad płytą trwały ok. półtora roku. Wszystko zaczęło się od facebookowego spotkania autorów na początku 2017 roku, którego owocem była piosenka "Raport z Aleppo", która znalazła uznanie dziennikarzy radiowych i znalazła się nawet w propozycjach do Listy Przebojów Programu Trzeciego PR. Nagrań dokonano w Warce, w studiu Kuby Szydło, który jest producentem muzycznym płyty. W nagraniach udział wzięli: Tomek Wachnowski: gitara i śpiew, Bogdan Sabałą: gitary i Kuba Szydło: piano, gitary, bas i perkusja.
" Wchodziliśmy w XXI wiek z ulgą, że zostawiamy za plecami wiek skompromitowany wojnami, Holokaustem, totalitaryzmami, brakiem sprawiedliwości zarówno dziejowej jak i społecznej. Zachłyśnięci demokratycznym powiewem, wolnością i otwartym szeroko światem, straciliśmy czujność, rozsądek i miarę rzeczy. Zatraciliśmy to, co niosła z sobą kultura nasza i innych narodów, która zawsze była, czy nam się to podobało czy nie, spoiwem społecznym. Przestaliśmy się kochać, a wolność stała się dla nas wartością kłopotliwą. Została zbiurokratyzowana, upartyjniona, a etyka uniwersalna zastąpiona została etyką układową. Zatraciliśmy instynkt stadny, a święta ekonomia zatruła nasze umysły. Poza tym Amerykanie i inni wielcy architekci porządku na świecie, skolonizowali naszą podświadomość. Liderzy i oficerowie solidarnościowi, którzy wysiedzieli w więzieniach i " internatach " naszą wolność po przejęciu władzy zaczęli oddychać pryncypiami ideowymi zapominając o potrzebach społecznych. Większość zachorowała na potrzebę władzy dożywotniej, poczucie nieśmiertelności i przekonanie, że nikt nie potrafi i nie powinien ich zastąpić. Takie rzeczy nie dzieją się bezkarnie. Świat też popadł w szaleństwo konfliktów religijnych, światopoglądowych, rasowych, etnicznych i innych, co zrodziło nowe konflikty, wojny, tragedie i nową formę wzajemnego unicestwienia się czyli terroryzmu. Znów giną niewinni ludzie, starcy, kobiety i dzieci. Zaledwie 17 lat mija od pożegnania XX wieku a już stajemy na progu zagłady" (fragment wprowadzenia do piosenki "Raport z Aleppo" - Adam Ochwanowski).

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Nie masz pomysłu na prezent?

Kup voucher na dowolne wydarzenie i podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: TOMEK WACHNOWSKI

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert