koncert

TRIBUTE TO THE BEATLES – YESTERDAY

koncert

TRIBUTE TO THE BEATLES – YESTERDAY

TRIBUTE TO THE BEATLES – YESTERDAY - Bilety na koncert

TRIBUTE TO THE BEATLES – YESTERDAY | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2020, 2021

Projekt „Tribute to The Beatles - YESTERDAY

Muzyka Beatlesów - najlepszej Grupy w historii rocka - była inspiracją do stworzenia spektaklu „Tribute to The Beatles”. Spektakl zrealizowany z okazji 55- lecia pierwszego publicznego występu Beatlesów w składzie z Ringo Starrem oraz 30-lecia Zespołu ŻUKI, którego covery opisują ich drogę inspirowaną przez Wielką Czwórkę z Liverpoolu.

Zespół ŻUKI występowal z wieloma światowymi gwiazdami muzyki rock i pop w 16. krajach świata. Zagrali też w klubie Cavern w Liverpoolu. Mają za sobą ponad 4000 koncertów. Grali też koncerty z orkiestrami symfonicznymi u boku renomowanych dyrygentów.

Wspólnie z Teatrem Witryna stworzyli spektakl będący połączeniem różnych form artystycznej ekspresji: teatru, muzyki, plastyki, multimediów i słownej narracji. To widowisko składające się z ciągu scenicznych impresji tworzących opowieść o miłości, tęsknotach i rozterkach dnia codziennego..to historia rozstań i powrotów sięgająca w przeszłość i dotykająca teraźniejszości.......buntownicza i nostalgiczna zarazem.....

Muzyka Beatlesów jest na tyle uniwersalna, że można ją wpleść w każdą historię. Ich największe przeboje to jednocześnie obraz szerokiej panoramy historycznej. Obraz zmieniającej się rzeczywistości: świata, Polski....to sceniczna podróż do źródeł światowego rocka.....

Od premiery, która miała miejsce 1 kwietnia 2017 spektakl jest grany z powodzeniem przy kompletach publiczności.

Spektakl był prezentowany na scenie Bydgoskiej Opery, w słynnej Sali UAM w Poznaniu, w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, w Toruńskich Jordankach i dwukrotnie w Teatrze Capitol w Warszawie.

Spektakl zostanie pokazany w Teatrze CAPITOL na Dużej Scenie

11 września 2019 roku o godzinie 19.00

Serdecznie zapraszamy!

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Żuki jak zwykle w formie, natomiast układy taneczne widać że na siłę wciśnięte w program. Brak koncepcji jak powiązać muzykę z akcją.
Świetni muzycy, wspaniały koncert w ich wykonaniu, i ponadczasowa muzyka Beatlesów. Świetna obsługa i organizacja Teatru Capitol. Tylko kto wymyślił tę choreografię? To nawet nie chodzi już o to jak te dziewczyny tańczyły (bo przecież tańczyły to co niestety ktoś wcześniej wymyślił), tylko w ogóle po co? Ale może właśnie o to komuś chodziło skoro na zakończenie zespół Żuki został wymieniony dopiero na końcu (!), po przedstawieniu imiennie wszystkich "tancerek"... Ludzie przyszli tam na Beatelsów w wykonaniu profesjonalistów jakimi są niewątpliwie Żuki i oni bronią się sami, bez dziwacznych tańców-połamańców i spowalniania akcji koncertu po każdej piosence "poetyckimi" przerywnikami (które same w sobie nie były wcale takie złe, ale mi osobiście nie pasowały do koncertu rockowego... może bardziej do stylu prowadzenia Magdy Umer).
Koncert zagrany na dobrym poziomie, natomiast choreografia mu towarzysząca to jakieś nieporozumienie. Przypadkowy zespół młodych dziewczynek, brak dopracowania występu, brak synchronizacji, słabe kostiumy. Porażka.
Muzyka się obroniła po raz kolejny. Narracja też OK. Natomiast popisy baletowe to wielki ???????
Impreza była wspaniała. Mogłam kupić płytę z muzyką zespołu żuki. Zapowiedzi umieszczały utwory w odpowiednim czasie.Ale ten balecik ? Czekam na inne imprezy. Z poważaniem G.Wilewska Ocenę daję za Zespół ŻUKI.

Polecane