Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

koncert

The Wall Show

koncert

The Wall Show

The Wall Show - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Legendarna płyta THE WALL (Pink Floyd) zagrana w całości na żywo
przez THE ECHOES PROJECT z towarzyszeniem chóru dziecięcego (Mała Formacja Wokalna)
oraz wyświetlanym w tle widowiska oryginalnym polskim filmem „THE WALL” ukazującym losy Polishpinka.

To więcej niż koncert.
To całe widowisko muzyczno-filmowe z elementami parateatralnymi.

Bydgoszcz The Wall Show miało swoją premierę w Bydgoszczy w 2014 r. i od tego czasu prezentowane było w wielu miastach w Polsce. W 2017 r. po raz pierwszy w tle widowiska prezentowana jest nowa wersja filmu, ukazująca losy Polishpinka.

Zespół THE ECHOES PROJECT wykonuje THE WALL z dbałością o każdy szczegół. Dotyczy to zarówno warstwy dźwiękowej jak i brzmieniowej. Gitarzyści zespołu grają na Fenderach, których specyfikacja jest maksymalnie zbliżona do Fenderów używanych przez Davida Gilmoura w okresie THE WALL. Korzystają oni także z charakterystycznych dla gilmourowego brzmienia analogowych efektów (jak np. big muff czy electric mistress). To wszystko w połączeniu z bezbłędnym hammondowym brzmieniem klawiszy powoduje, że każdy fan zespołu Pink Floyd rozpozna w tej muzyce dźwięki i brzmienie tej legendarnej płyty.

Pierwowzorem dla muzyki wykonywanej przez zespół THE ECHOES PROJECT jest po części płytowa wersja THE WALL. W wielu miejscach zespół korzysta jednak także z wersji koncertowych, znanych z trasy koncertowej, jaką Pink Floyd odbyło po wydaniu tej płyty (zebranej później na płycie Is there Anybody Out there? The Wall Live 1980–81). Wersje koncertowe są bardziej rozbudowane i czasami brzmią nieco ostrzej niż na płycie.

Oprócz warstwy muzycznej istotnym składnikiem Bydgoszcz THE WALL Show jest także specjalnie nakręcony na użytek tego widowiska film Jarka Kuropatwińskiego „THE WALL”. Film ten oparty jest na animacji połączonej ze zdjęciami archiwalnymi. Jest on wyświetlany w trakcie przedstawienia i stanowi ilustrację do muzyki. Obraz Jarka Kuropatwińskiego jest w pełni oryginalny, nie jest on remakiem kultowego filmu Alana Parkera z 1982 roku. Film opowiada polską historię na drodze do wolności, posługując się własną stylistyką.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: The Wall Show

Wspaniałe widowisko!!!
Tomek_styba 08.03.2020 18:17
Niesamowite wydarzenie. Po prostu przepiękne widowisko z udziałem wspaniałych muzyków. Bardzo dobra akustyka i super atmosfera
lewy 08.03.2020 16:54

Polecane z kategorii koncert